Kultūra
Mūzika

Izlaista aploksne par godu Eduardam Rozenštrauham0

Publicitātes foto

Latvijas Pasts izdevis īpašu aploksni un izveidojis speciālo zīmogu, godinot latviešu dziesmu autoru un mūziķi Eduardu Rozenštrauhu (1918–1992), kuram šogad apritētu simt gadu, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Aploksnes speciālā zīmogošana paredzēta 13. augustā Rīgas 50. pasta nodaļā tirdzniecības centrā Origo no plkst.8 līdz 19.

Īpašā aploksne izdota 1000 eksemplāru tirāžā, un uz tās redzams ne vien Eduarda Rozenštrauha portrets, bet arī tautā iemīļotu skaņdarbu – “Vecās likteņdzirnas” un “Ai, māte Latgale” – vārdi. Aploksnes un speciālā zīmoga autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Eduards Rozenštrauhs dzimis 1918. gada 13. augustā Rīgā. Jau bērnībā kopā ar brāli un māsu apguvis dažādu mūzikas instrumentu spēli. Komponējis tādus tautā iemīļotus skaņdarbus kā “Zilais lakatiņš”, “Pa kuru laiku nosirmoja jūra”, “Tur, kur Gauja”, “Tiem, kas nepārnāca”, “Kādai meičai Cesvainē” un citus. Dziesma “Zilais lakatiņš” ar dzejnieces Valdas Moras vārdiem laikā, kad Latvijas teritorija atradās Padomju Sociālistiskās Republikas sastāvā, bija iekļauta aizliegto dziesmu sarakstā.

Saistītie raksti
LA.lv