×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
22. maijs, 2017
Drukāt

Izlaista Jāņa Ferdinanda Tīdemaņa daiļradei veltīta marka un aploksne (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts izdevis otro pastmarku bloku sērijā “Izcilie latviešu mākslinieki” – jaunais izdevums veltīts Jānim Ferdinandam Tīdemanim, un tajā izmantoti mākslinieka darbu motīvi gan no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, gan privātas kolekcijas, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Pastmarku bloka pirmās dienas zīmogošana paredzēta piektdien, 26. maijā Mūkusalas Mākslas salonā Rīgā no plkst.10 līdz 18. Turpat plkst.11 plānots arī pastmarku prezentācijas pasākums ar mākslinieces Lilijas Dineres, Latvijas Pasta, Mūkusalas Mākslas salona, Latvijas Mākslas akadēmijas un Latvijas Filatēlistu savienības pārstāvju līdzdalību.

Tuvojoties mākslinieka 120.jubilejai, kas tiks atzīmēta 1.oktobrī, Latvijas Pasts sērijā Izcilie latviešu mākslinieki izdod J.Tīdemanim veltītu divu pastmarku bloku 30 000 eksemplāru tirāžā un īpašu aploksni 1500 eksemplāros. Katras pastmarkas nominālvērtība ir 0,5 eiro, un tā atbilst vienkāršas B klases vēstules nosūtīšanas izmaksām Latvijas teritorijā.

Mākslinieces L.Dineres veidoto filatēlijas izdevumu vizuālajā noformējumā izmantota J.Tīdemaņa gleznas “Maskas” (1934) reprodukcija no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja krājuma, kā arī darbu “Pilsēta” (20. gs. 50. gadi), “Zaļā osta” (ap 1950), “Cirkus klauns” (20. gs. 50. gadi), “Pastaiga ostmalā” (1937) un “Bakhanālija” (20. gs. 30. gadi) reprodukcijas no Zuzānu kolekcijas.

Ventspilī dzimušais J.Tīdemanis bija aizrautīga un dēku stāstiem apvīta personība; novatoriska, savrupa ceļa gājējs Latvijas mākslā. Māksliniecisko izglītību ieguvis Beļģijā, Antverpenes Karaliskajā mākslas akadēmijā un Antverpenes Augstākajā mākslas institūtā. 20.gs. 20.gadu beigās J. Tīdemanis saviļņoja Latvijas mākslas vidi, pārsteidzot ar gleznu tematiku un īpatnēji ekspresīvo, beļģu mākslas iespaidiem bagātināto glezniecisko rokrakstu. Gleznojis portretus, klusās dabas, aktus, ainavas, žanra un figurālas kompozīcijas. Viens no pirmajiem Latvijas mākslā pievērsies urbanizētas lielpilsētas un sporta tematikai. 1944.gadā emigrējis uz Vāciju, vēlāk Šveici, bet 1948.gadā – uz Kanādu.

Pirmais pastmarku bloks sērijā “Latviešu izcilie mākslinieki” tika izdots 2016. gadā par godu Jaņa Rozentāla 150. jubilejai.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Jaņa Rozentāla jubilejai veltītā marka un aploksne.

Nākamo filatēlijas jaunumu plānots izdot 2. jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+