Mobilā versija
Brīdinājums +3.2°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
5. februāris, 2015
Drukāt

Izlaiž prezidentūrai ES veltītu divu eiro piemiņas monētu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka (LB) laidusi klajā Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā (ES) veltītu divu eiro piemiņas monētu, informē LB pārstāvis Jānis Silakalns.

LB norāda, ka ar monētu “Latvijas prezidentūra ES Padomē” tiek turpināta piemiņas monētu kalšanas tradīcija Latvijā. Īpašā dizaina apgrozības monēta ir LB ieguldījums ES Padomes prezidentūras popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs.

Bankā atgādina, ka ikvienai eiro zonas valstij ir tiesības ik gadu laist apgrozībā divas šādas apgrozības monētas, kā arī vēl vienu kopējas programmas ietvaros, ja tāda tiek organizēta.

Jauno monētu prezentēs pirmdien, 9. februārī, pasākumā LB telpās.

Monētas prezentācijas pasākumā piedalīsies LB prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere, LB valdes loceklis un Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms, monētas mākslinieki Gunārs Lūsis un Jānis Strupulis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko tā banka var māžoties ar tiem piemiņas eirikiem-ne tā mūsu nauda nekā. Par latu viss bija skaidrs,bet šitais-kam viņš vajadzīgs?

Zemniekus balsta ar pašu nākotnes naudu (1)Seši miljoni eiro prasīto 30 vietā – ar šādu atbalstu var rēķināties graudkopji, ja valdība šodien apstiprinās zemnieku lūgumu pēc valstiskas palīdzības.
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
No 1. janvāra gaidāms algas pieaugums (3)Valdība šodien atbalstīja Labklājības ministrijas (LM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta noteikumos, kas paredz minimālās mēneša darba algas palielināšanu no 370 līdz 380 eiro.
Draugiem Facebook Twitter Google+