Mobilā versija
+3.6°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
5. februāris, 2015
Drukāt

Izlaiž prezidentūrai ES veltītu divu eiro piemiņas monētu (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Banka (LB) laidusi klajā Latvijas prezidentūrai Eiropas Savienībā (ES) veltītu divu eiro piemiņas monētu, informē LB pārstāvis Jānis Silakalns.

LB norāda, ka ar monētu “Latvijas prezidentūra ES Padomē” tiek turpināta piemiņas monētu kalšanas tradīcija Latvijā. Īpašā dizaina apgrozības monēta ir LB ieguldījums ES Padomes prezidentūras popularizēšanā Latvijā un ārvalstīs.

Bankā atgādina, ka ikvienai eiro zonas valstij ir tiesības ik gadu laist apgrozībā divas šādas apgrozības monētas, kā arī vēl vienu kopējas programmas ietvaros, ja tāda tiek organizēta.

Jauno monētu prezentēs pirmdien, 9. februārī, pasākumā LB telpās.

Monētas prezentācijas pasākumā piedalīsies LB prezidents Ilmārs Rimšēvičs, Finanšu ministrijas valsts sekretāre Baiba Bāne, Latvijas prezidentūras ES Padomē sekretariāta direktore Kristīne Pommere, LB valdes loceklis un Kases un naudas apgrozības pārvaldes vadītājs Jānis Blūms, monētas mākslinieki Gunārs Lūsis un Jānis Strupulis.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ko tā banka var māžoties ar tiem piemiņas eirikiem-ne tā mūsu nauda nekā. Par latu viss bija skaidrs,bet šitais-kam viņš vajadzīgs?

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+