Sports
Basketbols

Viņi izlasē šoruden nespēlēs: Timma un Strēlnieks paliek malā 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas basketbola valstsvienības viens no līderiem Jānis Timma šodien oficiāli apstiprinājis, ka nepiedalīsies novembra beigās paredzētajās Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlēs pret Turciju un Zviedriju. Līdzīgu lēmumu pieņēmuši arī Pireju “Olympiacos”spēlētāji, tostarp Jānis Strēlnieks.

“Diemžēl, bet mēs – ULEB Eirolīgas spēlētāji, esam nostādīti situācijā, kurā mums nekad nevajadzētu būt – kad ir jāizvēlas starp darba devēju, kurš uztur mūsu ģimenes un savas valsts izlasi. Šī situācija nav mūsu atbildība un tās nav mūsu ambīcijas, taču lēmums ir jāpieņem tieši mums. Klubā kopā pārrunājām šo situāciju, un, ņemot vērā slikto sezonas sākumu, kā arī neseno kluba galvenā trenera nomaiņu, pieņēmām kopīgu lēmumu nepievienoties izlasei uz šo spēļu posmu. Vēlu veiksmi Latvijas izlasei Pasaules čempionāta kvalifikācijā un ticu, ka izdosies, taču šoreiz bez manis,” tā savā paziņojumā raksta Jānis Timma.

Kā zināms, FIBA un ULEB Eirolīgas organizācijām nav izdevies vienoties par vienotu spēļu kalendāru, tādēļ Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā nodarbinātajiem spēlētājiem novembrī un februārī ir jāizvēlas – spēlēt klubā vai izlasē.

Jau iepriekš bija zināms, ka arī Daira Bertāna pārstāvētās Itālijas vienības Milānas “Olimpia” vadība neatbalsta spēlētāja došanos palīgā valstsvienībai. Tāpat komandai nepalīdzēs Mārtiņš Meiers un Dāvis Lejasmeiers, bet vēl vairāku spēlētāju iespējas pievienoties izlasei šobrīd ir neskaidras.

Timma šosezon Spānijas augstākās līgas (ACB) turnīrā astoņos mačos vidēji guvis 9,3 punktus, bet ULEB Eirolīgā savā debijas sezonā sešos mačos izcēlies ar vidēji 4,7 punktiem un trim atlēkušajām bumbām.

Saistītie raksti

“Jau kopš jaunatnes izlasēm vienmēr pārstāvam savu valsti un nedēļām esam prom no ģimenēm, neskatoties uz nogurumu un traumu risku. Diemžēl šobrīd esam situācijā, kad jāpaziņo par lēmumu nespēlēt izlasēs 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas spēlēs. Ceram, ka tuvākajā laikā situācija uzlabosies un atkal varēsim palīdzēt savām izlasēm,” teikts sešu “Olympiakos” basketbolistu, tajā skaitā Strēlnieka, kopējā paziņojumā.

Iepriekš Strēlnieks, spītējot savainojumiem, nav atteicis Latvijas izlasei. Kaut arī ārsti stingri ieteica atpūsties un izārstēt savainojumu, pērn Strēlnieks dažas dienas pēc klubu sezonas beigām pievienojās valstsvienībai un, riskējot ar veselību, spēlēja olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā kā komandas pamatsastāva saspēles vadītājs. Latvijas Basketbola savienība (LBS) pērn Strēlnieku nosauca par piemēru basketbolā, kā arī attieksmes un darba ētikas ziņā izcēla kā paraugu ikvienam jaunajam basketbolistam.

Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra pirmajos divos spēļu logos novembrī un februārī nav iespējama arī NBA spēlētāju līdzdalība, tostarp Kristapa Porziņģa un Dāvja Bertāna.

LA.lv