×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. jūnijs, 2017
Drukāt

Kad pietrūkst lepnuma. Kaspara Gorkša grēksūdze (2)

foto: LETAfoto: LETA

Latvijas futbola izlases spēlētājiem mačā pret Igauniju pietrūka pašatdeves, lepnuma un vēlmes uzvarēt, uzskata valstsvienības kapteinis Kaspars Gorkšs.

Latvijas izlase pirmdien pārbaudes spēlē Rīgā piedzīvoja pelnītu zaudējumu ar 1:2, ciešot septīto neveiksmi pēc kārtas.

Kaspars Gorkšs: “Neko pozitīvu par sniegumu nevaru pateikt, par rezultātu vispār nav komentāru. Pēc pirmā puslaika vajadzēja izdarīt secinājumus un iziet laukumā daudz labākā formā, taču nekādas korekcijas nenotika. Negribas uz karstām pēdām neko teikt, jo daudz ko pēc tam nāktos nožēlot. Balsi zaudēju gan laukumā, gan ģērbtuvē sapurinot komandu. Katram spēlētājam jābūt pietiekami daudz lepnumam, lai pēc tāda puslaika izietu laukumā ar citu noskaņojumu. Vai arī prasītu maiņu. Runa galīgi nav par taktiku, katram futbolistam jāpaskatās uz sevi – te runa ir par pašatadevi, lepnumu un vēlmi uzvarēt. Otrie ielaistie vārti? Soda laukumā bumba atleca (igauņu) uzbrucējam uz kājas un viņš guva vārtus.

Mēs visu laiku runājam par izlases zemāko punktu, bet allaž jau šķiet, ka ir vēl zemāks. Neviens spēlētājs šodien nevar būt apmierināts ar sevi – vai tas kaut ko mainīs attieksmē pret futbolu un piespiedīs izdarīt secinājumus, tas atkarīgs no katra paša. Mēs varam daudz filozofēt un apvainoties uz citiem, bet vispirms katram uz sevi jāpaskatās un jāatgriežas pie tā, ka spēlēšanai izlasē jābūt lielam lepnumam. Ja arī zaudējam, tad nezaudējam tā, kā šodien. Ja pirms nākamajiem izlases mačiem nespēsim atrast optimisma druskas, tad visiem jābeidz spēlēt futbols.

Jaunajiem spēlētājiem bija iespēja (sevi parādīt), dzīvē tās reizēm tiek dotas avansā, un tās ir jāizmanto. Vai viņi to izdarīja, lai komentē treneris. Bet tā būs lieliska pieredze turpmākajā karjerā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Latvijas zemē neaug krievu futbols! Pamēģiniet Latvijā uz bruģa izaudzēt banānus vai ananāsus, nekas nesanāks. Līdzīgi ir ar futbolu- kamēr uz Rīgas bruģa dažādi svillī, ovi vai čuki mēģinās savas roģinas futbolu iedēstīt latvijciem, nekā nebūs! Ir jānāk treneriem no Rietumiem un futbolistiem no LV reģioniem. Tur aug īsti vīri, ja šodien vispār kāds vēl ir šī vārda cienīgs, kuri prot valsts valodu, var nodziedāt valsts himnu, ir patrioti un, pats galvenais, vēlas spēlēt futbolu. Ko var prasīt no Ušakgradas memmīšiem, kuri nevēlas smagi strādāt, pūlēties, bet galvā ir tikai izdevīgs līgums un zīmēšanās ikdienā, un samierināšanās ar Riga (ko par to saka valodas uzraugi?!) rezervista godu?

  2. Vai mums vispār vajadzīga Latvijas izlase futbolā? Viens vienīgs kauns. Toties ir vesels bars darboņu , kuri pie tā strādā ar ne mazām algām. Nekādu valsts čempionātu. Lai spēlē kā amatieri Andorā. Šitie jau nav futbolisti.

Draugiem Facebook Twitter Google+