Sports
Futbols

Izlase zaudē, jauns sarunāto spēļu vilnis – Gorkšs par Latvijas futbolu0

Kadrs no video

Latvijas Futbola federācijas prezidenta amata kandidāts Kaspars Gorkšs sarunā ar “LA” norādīja, ka pēdējā nedēļa kājbumbas spēlei bijusi katastrofāla – izlase zaudēja Gibraltāram, pirmās līgas komandu spēles rada lielas aizdomas par jaunu sarunāto spēļu vilni. “Jāmainās visai domāšanai mūsu futbolā un jābūt spēkam, kas visus spēj apvienot,” atzina nesenais valstsvienības kapteinis.

Tu vakar pēc izlases zaudējuma “Facebook” ierakstīji, ka mums ir laiks mainīties. Ar to tu domā – ja uzvari vēlēšanās, tad līdz jūnijam jāatrod jauns izlases galvenais treneris?

Mums jāsaprot, ka šī zaudētā spēle kādam iedragās ego, varbūt kāds zaudēs darbu, bet jāskatās plašākā kontekstā – LFF jāiemācās futbolu skatīt ne tikai ar spēlētāja acīm, bet visu iesaistīto pušu acīm. Ar bērnu, kuri tagad varbūt izvēlēsies citu sporta veidu, sponsoru, kuri negribēs palīdzēt, jo futbols ir nepievilcīgs un nevienu neinteresē, tāpat valsts, kuras atbalstu būs grūti prasīt. Pēdējā nedēļa Latvijas futbolam bijusi katastrofāla, ziemas turnīrā izskatās, ka pirmās līgas komandas atklāti sev taisa budžetu nākamajai sezonai. Izlases zaudējums Gibraltāram jāuztver diemžēl kā loģisks, ņemot vērā pēdējo gadu notikumus.

Bet Aleksandrs Starkovs par atkāpšanos nerunā.

Jārunā par konkrētām atbildībām – kas par ko ko atbild. Vai sporta direktors, treneri, spēlētāji, valde. Kādam ir jāuzņemas atbildība, nespēja to izdarīt ir viena no lielākajām mūsu problēmām.

Vai tev ir informācija vai nojauta, cik izmaksātu līguma laušana ar Starkovu, ja viņš pats neatkāpjas?

Nojauta man ir, taču tas nav aktuālākais. Mums ir jāmainās. Kamēr federācijas iekšienē valda postpadomju laika domāšana, būs grūti kādu vīziju realizēt. Jāliek uzsvarus uz modernu organizāciju, kurā strādā zinoši un motivēti cilvēki, kuri vēlas panākt futbola attīstību. Šī sistēma nestrādā – jāmaina vai nu cilvēki vai pati sistēma. Skaidrs, ka vienkāršāk būtu, ja izlase vinnētu visas spēles, taču tā kādu laiku vēl nebūs.

LFF prezidenta vēlēšanas notiks aprīļa beigās. Organizāciju kopš 1996. gada nemainīgi vada Guntis Indriksons.

LA.lv