×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
17. septembris, 2014
Drukāt

Izlases kodols Rīgā un Cēsīs

Foto - Juris KalniņšFoto - Juris Kalniņš

Latvijas sieviešu basketbolā arī šosezon galvas tiesu pārākas par citām solās būt komandas “TTT Rīga” un SK “Cēsis”.

“Nordea” līgas turnīrs jau trešo sezonu pulcēs Latvijas un Igaunijas labākās dāmu basketbola komandas, kas vispirms sacentīsies savstarpējā turnīrā un pēc tam cīnīsies par medaļām nacionālajos čempionātos. Pavasarī par Latvijas čempionvienību kļuva “TTT Rīga”, atņemot titulu Cēsīm. Visticamāk, šīs divas komandas būs galvenās favorītes arī šosezon, jo tajās ir lielākā daļa no valstsvienības kandidātēm. Rīdzinieces spēlēs arī Baltijas sieviešu līgā, taču neviena Latvijas komanda nebūs pārstāvēta FIBA turnīros. Izlases kandidātēm varētu pietrūkt augstas klases spēļu prakses, taču Latvijas valstsvienībai nākamajā vasarā Eiropas čempionātā jācenšas tikt tuvāk olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.

Komandu “TTT Rīga” arī šosezon vadīs bijušais Latvijas izlases galvenais treneris Aigars Nerips, kuram pirmo gadu palīdzēs Jānis Nešpors. Būtiskākas izmaiņas – uzņēmējdarbībai pievērsusies Latvijas čempionāta fināla vērtīgākā spēlētāja Kristīne Kārkliņa, bet Dita Rozenberga spēlēs Itālijas otrajā līgā. Papildinājums ir līdzvērtīgs – pēc Viļņas “Kibirkštis” aizvadītā gada Rīgā atgriezusies Ieva Krastiņa un komandai pievienojusies arī Kate Krēsliņa no “RSU/Merks”, kura sevi lieliski pieteica izlasē. Šovasar tajā spēlēja arī Ieva Kūlīte, Baiba Eglīte un Kitija Laksa, pēc traumas sadziedēšanas vieta starp kandidātēm noteikti atradīsies Andai Eibelei. Rīdzinieces jau aizvadījušas pirmo pārbaudes spēli, kurā ar 53:68 zaudēja Krasnojarskas “Jeņisej” (Eglīte 17, Krastiņa 10), un šonedēļ divas reizes spēkosies ar Klaipēdas “Fortūnu”.

Cēsu komandā galvenais starpsezonas notikums ir treneru maiņa – basketbola lielmeistara Armanda Krauliņa iesākto turpinās viņa līdzšinējais palīgs Uģis Viļums. Komanda šosezon pilnvērtīgi profesionālā režīmā strādās un dzīvos Cēsīs. Gatavošanās sezonai sākta ierasti vēlāk nekā konkurentēm, taču ambīciju ziņā viss pa vecam – atgūt Latvijas čempionu titulu. No pērnā sastāva basketbolu augstākajā līmenī vairs nespēlēs Aija Brumermane un Zane Lapsiņa, tomēr komandas kodols saglabāts – Zane Jākobsone, Kristīne Silarāja, Liene Priede, Ieva Vītola un Sigita Džarcāne. Viņām pievienojusies liepājniece Sabīne Niedola, kurai Cēsīs būs pirmā pilnvērtīgā sezona pēc atlabšanas no ceļgala operācijas un milzīga vēlme pierādīt, ka viņas neiekļaušana izlases kandidātēs bija nepelnīta. No “TTT Rīga” atnākušas aizsardze Ilze Jākobsone un centra spēlētāja Līga Šurkusa, interesanti būs pavērot arī Latvijas izlases bijušā spēlētāja Ivara Liepas meitu Zentu Liepu, kuras pēdējā pieturvieta pirms nopietnā savainojuma bija ASV basketbolā. SK “Cēsis” prezidents Krišjānis Kļaviņš teic, ka komandas komplektēšana vēl nav beigusies. Pirmā pārbaudes spēle cēsniecēm būs nākamās nedēļas nogalē Lietuvas pilsētā Druskininkos.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+