Sports
Basketbols

Izlases rindas sāk retināt veselības likstas 16

foto – Edijs Pālens/LETA

Latvijas vīriešu basketbola izlaases pirmajos treniņos slimības dēļ nevar piedalīties Rolands Šmits, kura vietu jau šovakar ieņems “VEF Rīga” centra spēlētājs Iļja Gromovs.

Latvijas izlase pirms Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra pirmo reizi kopā sanāca pirmdienas vakarā, bet pilnā sastāvā – otrdienas treniņā. Diemžēl no Madrides “Fuenlabrada” sasirdzis ieradās Rolands Šmits, kura došanās uz piektdien Bursā paredzēto spēli pret Turciju ir maz ticama.

“Diemžēl, Šmits atbrauca apslimis. Nepiepildījās cerības, ka dienas laikā viņš un medicīnas personāls ar to tiks galā, slimība ir tikai progresējusi. Komandā ir 12 labākie spēlētāji no tiem, kas pašlaik ir pieejami. Visu cieņu tiem, kas ieradušies un veltīs savu laiku Latvijai,” situāciju skaidro Latvijas izlases galvenais treneris Arnis Vecvagars.

Latvijas izlases galvena trenera Arņa Vecvagara rīcībā pašlaik ir aizsargi Aigars Šķēle, Ingus Jakovičs (abi BK “Ventspils”), Jānis Blūms (“Zaragoza”, Spānija), Artūrs Ausējs (“Pieno žvaigždes”, Lietuva); uzbrucēji Žanis Peiners (“Lietkabelis”, Lietuva), Rodions Kurucs (“Barcelona”, Spānija), Ojārs Siliņš (“Trento”, Itālija); spēka uzbrucēji un centri Andrejs Gražulis (“Parma”, Krievija), Mareks Mejeris (“VEF Rīga”), Rolands Freimanis (“Gaziantep”, Turcija), Anžejs Pasečņiks (“Gran Canaria”, Spānija). Otrdienas vakara treniņā izlases darbā iekļausies Iļja Gromovs (“VEF Rīga”).

Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra pirmajā posmā šīgada novembrī (24. novembrī Bursā pret Turciju, 26. novembrī Rīgā pret Zviedriju), 2018. gada februārī un jūnijā Latvijas izlase B grupā pa divām reizēm tiksies ar Turcijas, Zviedrijas un Ukrainas izlasēm. Trīs labākās komandas, ņemot līdzi visu spēļu rezultātus, nākamās sezonas laikā pa divām reizēm tiksies ar A grupas (Spānija, Slovēnija, Melnkalne, Baltkrievija) līderu trio. No A un B grupas labāko komandu seksteta trīs komandas izcīnīs ceļazīmi uz 2019. gada Pasaules kausa izcīņu Ķīnā.

Saistītie raksti
LA.lv