×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. augusts, 2016
Drukāt

Izlasi to grāmatu! Zinātnieki izpētījuši: tie, kas lasa, dzīvo ilgāk

Foto: 123RFFoto: 123RF

Ilustratīvs foto

Ja nu vēl kāds nesaprot, kādēļ vajadzētu lasīt grāmatas, lūk, negaidīts bonuss: apkopojot datus par 3635 cilvēkiem, kuri vecāki par 50 gadiem, amerikāņu zinātnieki atklājuši, ka tiem, kas nedēļā vismaz 3,5 stundas lasa, ir par 17% mazāks risks mirt tuvāko 12 gadu laikā nekā viņu grāmatas nemīlošajiem vienaudžiem, raksta “The Independent”.

Tiem, kuri lasa vēl vairāk, nāves risks samazinājās vēl vairāk, turklāt neatkarīgi no kopējā veselības stāvokļa. Kopumā lasītāji dzīvo par diviem gadiem ilgāk nekā nelasītāji, un no visiem materiāliem vislielāko labumu dod tieši grāmatas. Turklāt veselības uzlabošanai pietiek ar nenozīmīgu lasīšanai atvēlētu laiku – efektu dod jau pusstunda dienā, norādījusi Jeilas universitātes profesore Beka Levija.

Jau agrāk pētījumi pierādīja lasītprasmes korelāciju ar ekonomisko labklājību, garīgo veselību un sociālo prasmju attīstību – tā, piemēram, 48% britu cietumos ieslodzītajiem lasītprasme ir pašā zemākajā līmenī. Tāpat nesens pētījums pierādīja – cilvēkiem, kuru grāmatplauktā bērnībā bijušas vismaz 25-50 grāmatas, ienākumi pieaugušā vecumā bija ievērojami augstāki nekā mazāk veiksmīgajiem vienaudžiem, kuru vecāki nebija parūpējušies par labi piepildītu grāmatplauktu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+