×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
11. novembris, 2014
Drukāt

Glābti paši, tagad palīdz citiem. Patiess stāsts par izlaušanos no narkotiku un alkohola gūsta (4)

Foto - Marta PurmaleFoto - Marta Purmale

Viņi neslēpj savu pagātni, bet daudz labprātāk runā par šodienu. Savulaik grimuši narkotiku un alkohola dūkstī, tagad kuplas ģimenes mamma un tētis. Naira un Juris Šķoņi no Kuldīgas. Glābti paši, patlaban palīdz citiem. Naira un Juris izveidojuši rehabilitācijas centru jeb tā dēvētās pusceļa mājas, kur dod iespēju sākt dzīvi no jauna, mācīties nepadoties, – kā to spējuši paši.

Naira atklāj, ka šorīt jutusies uzvilkta, nomākušas domas, ka vēl jāpaveic neskaitāmas problēmas. Tad vīrs rāmi sacījis: paskaties laukā, tur pastaigājas mūsu centra bērni, smuki apģērbti, drošībā, kopā ar mammām… Vai tev vēl ko vajag? Patiešām, viņa nodomājusi, tas ir vissvarīgākais. Sirdī ienācis miers.

Centrs iekārtots kādreizējā Ziru pamatskolā, vienā no savulaik slēgtajām lauku skoliņām. Pēc tam te saimniekoja Ventspils labdarības fonds Dzīvības maize, kas palīdz grūtībās nonākušajiem. Tā vadītājs un Šķoņu labs draugs Juris Siders ieminējies, ka šī māja noderētu Nairas un Jura iecerētajam centram.

Nē, tā tik milzīga saimniecība! Viņi zināja, ko nozīmē uzturēt kaut vai vienu Līvānu māju. Taču pērn piepeši saprata – esam šim solim gatavi. Tapa rehabilitācijas centrs, patvērums ne tikai atkarīgajiem un bijušajiem ieslodzītajiem, bet ikvienam, kā formulēts nosaukumā, “kurš nonācis krīzes situācijā sava dzīvesveida dēļ”.

Palīdzība pāri šķēršļiem

Pirmajā stāvā pie durvīm plāksnīte – Garderobe. Gari gaiteņi ar klašu telpām, ēdnīca. Piepeši noskan spalgs zvans… Viss kā skolā! Tomēr vienā gaitenī rindā salikti bērnu ratiņi, uz auklas žūst mazuļu apģērbs. Juris paver durvis – ne vairs klase, bet mīlīgi iekārtota telpa ar košiem zīmējumiem uz sienām. Te izveidota bērnistaba. Remontu veikuši puiši, kuri Kuldīgā nodarbojas ar MMA jeb cīņām bez noteikumiem. Paši pieteikušies, ieguldījuši sacensībās nopelnīto un darbu.

Palīdzīgu roku sniedz daudzi – kaimiņu saimnieks Raivo no Kalnarājiem atved pienu un kartupeļus, Kurzemes uzņēmējs Raitis Grīvāns palīdz ar pārtiku, mēbelēm un apģērbu. Kuldīgas pašvaldība piešķir naudu tiem, kas deklarēti pašu pilsētā. Pārējie līdzekļi jāgādā pašiem, rakstot projektus. Savējie no draudzes Dieva mājas sanāk kopā talkās, atbalsta sirdī un lūgšanās. Naira un Juris augstu vērtē ikvienu palīdzīgu roku.

Naira: Mums gan labāk patiktu, ja ne no viena nebūtu jāņem nauda. Palīdzību ir grūti lūgt. Labāk cerēt nevis uz Eiropu, bet uz Dieva žēlastību. Dzīvot komūnā, pašiem audzēt pārtiku un vēl nopelnīt, piemēram, šujot rotaļlietas vai piedāvājot vizināšanu ar suņiem.

Jebkurš nopietns biznesmenis centra ideju nosauktu par neprātu. Kāda ir bilance, kā nosedzat izdevumus? Pat draugi brīnās, ka uzdrīkstamies lolot tik lielu ideju. Lai arī visu nerēķinām, neskaitļojam, tomēr tā nav bezatbildība. Uzticamies Dievam, paļaujamies un darām.

Mums šis ir izlaušanās laiks. Katra diena kā jauns izaicinājums. Garīgā pasaulē tā ir – jo lielāks darbs veicams, jo vairāk šķēršļu. Taču ik solī jūtam Dieva klātbūtni, žēlsirdību. Ja tās nebūtu, abi ar Juri visdrīzāk mētātos kādā renstelē.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Izturību Jums un pāri visam lielu Dieva svētību !

  2. novelu visu to labako un galvenais pacietibu!

  3. Man prieks ka tik tālu esat tikuši un jūsos ir patiesa mīlestība,jo ne visi doma par grūtībās nonākušajiem cilvēkiem.Novēlu tā arī turēties un lai veiksme nāk jums pati pretī….rakstu no sirds.

  4. Paldies Nairai un Jurim par šo darbu! viņi ir fantastiski! Es zinu vairākus cilvēkus, kuriem viņi nesavtīgi palīdzējuši atgriezties normālā dzīvē, snieguši atbalstu un padomu bezcerības brīžos. Lai Dievs viņiem dod spēku un veselību! Lai mīlestība un viss labais vienmēr ir ap viņiem un dod iedvesmu uzsākto turpināt!

Draugiem Facebook Twitter Google+