×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.3°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
26. jūlijs, 2017
Drukāt

Izlemj, kurā pensiju līmenī iemaksās daļu socnodokļa (2)

Foto-REUTERSFoto-REUTERS

Ar nākamo gadu par saimniecisko darbību un autoratlīdzībām valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI) 5% apmērā veiks pensiju 1.līmenī, šodien nolēma Sociālo un darba lietu komisija, galīgajam lasījumam gatavojot grozījumus likumā par valsts sociālo apdrošināšanu.

Šāds risinājums šodien pēc karstām diskusijām tika pieņemts, sešiem komisijas deputātiem balsojot par, bet četriem – pret. Deputāti asi kritizēja Labklājības ministrijas (LM) priekšlikumu, kas paredzēja, ka 5% VSAOI tiks maksāts pensiju 3.līmenī.

Īpaši asu kritiku par iemaksu novirzīšanu 3.pensiju līmenim izteica Saeimas deputāts Andrejs Klementjevs (S), kurš norādīja, ka šādā veidā privātajam sektoram tiktu uzdāvināts liels finansējums, turklāt atvēlēta arī šīs naudas administrēšana. Klementjevs vairākkārt uzstāja LM dalīties ar aprēķiniem, cik liels finansējums šādā veidā tiktu nodots privātajām struktūrām, tomēr precīzu atbildi nesaņēma.

Tāpat ar grozījumiem šodien tika precīzāk iezīmēts, ka 1% VSAOI tiks novirzīts veselības aprūpei. Vienlaikus deputāti vairākkārt norādīja, ka tieši Veselības aprūpes finansēšanas likums, kas patlaban top, būs tas, kurā detalizēti tiks detalizēti atspoguļots, kā izpaudīsies veselības aprūpes finansēšana.

Likuma grozījumi attieksies uz aptuveni 90 000 saimnieciskās darbības veicējiem, 11 450 pašnodarbinātajiem un 3651 autoralīdzību izmaksātājiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. kā krāpa, tā krāps…

  2. Vismaz zināšu kas apzog mani vēl vairāk jo kāds gan man labums no iemaksām ,,nesaprotu

Draugiem Facebook Twitter Google+