×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
18. marts, 2016
Drukāt

Izlemts atjaunot “padomju Versaļu”; daļa sabiedrības bažījas par Staļina ideju reabilitāciju (12)

Ekrānšāviņš no VDNH.ruEkrānšāviņš no VDNH.ru

Maskavā izlemts atjaunot VDNH – milzīgo 20. gadsimta 30. gados celto un turpmākajos PSRS pastāvēšanas gados nepārtraukti papildināto ēku kompleksu, ko Rietumu pasaulē pazīst kā “padomju Versaļu”, raksta Threartnewspaper.com.

Tieši VDNH (nosaukums atšifrējas kā “tautsaimniecības sasniegumu (pastāvīgā) izstāde”) komplekss izvēlēts par Krievijas paviljona tēmu šā gada Venēcijas arhitektūras biennālē, kas tiks atklāta maijā. Tomēr daļa sabiedrības to uztver kā mēģinājumu reabilitēt Staļina tēlu un viņa vadītās valsts ideālus.

Pagājušajā nedēļā Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins svinīgi atklāja milzīgā bareljefa “Slava padomju tautai” restaurāciju. Jevgeņija Vučetiča iespaidīgais darbs, viena no slavenākajām padomju laika skulptūrām, daudzus gadus bija paslēpts aiz sienas Centrālajā paviljonā.

VDNH tika atklāts 1939. gada 1. augustā, un jau pirmajos trīs mēnešos to apmeklēja vairāk nekā 3,5 miljoni cilvēku. 20. gadsimta 90. gados komplekss tika nolaists, vēlāk tur izveidoja izklaižu parku, papildinot ar karuseļiem un panorāmas ratu. Mūsdienās 136 hektāru plašā teritorija, kurā ir vairāk nekā 500 pastāvīgas celtnes, ieguvusi skandalozu slavu ar savu jaunāko papildinājumu. Krievijas Pareizticīgo baznīcas priesteris Tihons Ševkunovs šeit izveidojis tematisku parku “Krievija – mana vēsture”, kurā ir Staļinam veltīta sadaļa, kas slavina vairākus viņa sasniegumus. Ar Kremli saistītais baznīcas pārstāvis presei paziņojis, ka ir “iespējams cienīt Staļinu kā valstsvīru, vienlaikus runājot par vardarbību un noziegumiem, kas šajā laikā notika valstī”.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Pūķins — Staļina pirdiens. Krievi iet atpakaļgaitā.

 2. ................. Atbildēt

  čekisti, fašisti, vahabīti, teroristi….sauc kā gribi………..VISPĀR JAU TĀ IR PSIHIATRIJAS KOMPETENCE. Varbūt atgriezties pie īsajiem, bet sakarīgajiem Hamurapi likumiem?
  Esam jau tik tālu, ka nezinām , kas ir Cilvēka ētika

 3. varbūt ne muļķi Atbildēt

  šarikovi vienmēr un visur ir !
  Vēl ir zināmā “troika”: “ļebeģ, rak, da ščuka”…
  Ja nebūs viena “tirāna” – nekas organizēts
  nepastāvēs.
  Jāskatās, kāds tas “tirāns”…
  Ja patoloģiski destruktīvs, tad visu vilks
  tik “zem sevis” un rezultāts būs kāds
  pašlaik Latvijā un vēl šur tur.

 4. visiem muļķiem Atbildēt

  patīk totalitārisms………..šarikovi taču

 5. Gluži hitleriski Atbildēt

  grandioza meglomānija!

 6. O tempora! O mores!! Atbildēt

  padomijas laikā latvieš-valodīgajos laikrakstos
  gan saīsināja kā VTSSI(VissavienībasTautasSaimniecībasSasniegumuIzstāde).
  Krieviski saīsināja kā ВДНХ(ВыставкаДостиженииНародногоХозяйства).
  Tagad gan vai čukčiski vai tatāriski, ja ar latīņu burtiem, tad ir latviski. 🙂
  Rašiem pašiem kirilica neiet pie dūšas, tāpēc cenšas, kur var lietot “latiņicu”.
  Mūsējie dara pakaļ “lielajam brālim” . 🙂

 7. Kolchoznieces un stradnieka skulpturu nodeva metalluznos

  • napiut pylītes ! Atbildēt

   TVNET
   2009. gada 3. decembrī 20:00
   Slavenā padomju ēras skulptūra “Strādnieks un kolhozniece”, kas gandrīz sešus gadus tika restaurēta, atgriežas savā vietā.
   Skulpturālā grupa ar īpaša celtņa palīdzību novietota uz podesta pie Krievijas izstāžu centra Maskavā. Svinīga skulptūras atklāšana notiks 4.decembrī.
   Skulptūru demontēja 2003.gadā. Tai tika nomainītas metāla loksnes, uz kurām atrodas skulptūra, un “Strādnieka un kolhoznieces” skulptūras karkass. Skulptūras montāža notika īpašā paviljonā, kurā nevar iekļūt mitrums.

   Skulptūras “Strādnieks un kolhozniece” restaurācijai iztērēts miljards rubļu.

 8. Padomju Versaļu – dzirdu pirmo reizi.

  • Restaurētā strādnieka un kolchoznieces skulptūra patreiz neatspoguļo esošo realitāti krievijā,tās vietā jābūt ,citai laikmetam atbilstošai ,kur centrā milzīga Putina figūra miljardieru un oligarhu ielenkumā,kas sēž uz pateicīgās un sajūsminātās tautas pleciem.

Draugiem Facebook Twitter Google+