×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
1. aprīlis, 2014
Drukāt

IZM atklāj okupāciju attaisnojošu materiālu izplatīšanu Latvijas skolās (7)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Vairākām Latvijas pašvaldībām un izglītības iestādēm ir nosūtīti Jelgavas Krievu kultūras biedrības “Veče” sagatavotie mācību un metodiskie līdzekļi krievu valodā, kā arī tiek popularizēti tīmekļa vietnē “www.svoi.lv” pieejamie materiāli, kuros pausta nepatiesa informācija par Latvijai nozīmīgiem vēstures faktiem, informē Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Latvijai naidīgu un okupāciju attaisnojošu materiālu izplatīšana skolās nav pieļaujama, uzskata izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), kura vēstulē iekšlietu ministram Rihardam Kozlovskim (RP) lūdz Iekšlietu ministriju izvērtēt šī materiāla atbilstību tiesību aktu normām.

Lai novērtētu šo materiālu atbilstību izglītības standartiem, Izglītības kvalitātes valsts dienests (IKVD) lūdza Valsts izglītības satura centru (VISC) izvērtēt un sniegt atzinumu par šo mācību un metodisko materiālu izmantošanu izglītības un audzināšanas procesā.

VISC savā atzinumā norāda, ka “materiālos faktiski tiek attaisnota un atzīta par pareizu Latvijas okupācija, lai aizsargātu PSRS”.  Tāpat vairākos tematos tendenciozi izcelti jēdzieni, kas neatbilst Latvijas un Eiropas histogrāfijai.

VISC konstatēja, ka izplatītais materiāls neatbilst normatīvajos aktos noteiktajam vispārējās izglītības mācību saturam. Turklāt šie materiāli nav izmantojami kā mācību vai metodiskais materiāls izglītības procesā, jo tajos skaidrotie temati un termini neatbilst pamatizglītības un vidējās izglītības standartos noteiktajam.

Izglītības un zinātnes ministre akcentē, ka nepatiesu vēsturisko faktu izplatīšana par Latvijas okupāciju un tās sekām rada sabiedrībā maldīgus priekšstatus un kavē saliedētas sabiedrības veidošanos.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Bet Latvija netiek galā ar okupāciju slavinošo pieminekli- un tas ir jautājums katram, kas te iebrauc un piedzimst no jauna- ko slavinām?

  2. miiljie cilveeki tas jau vairs nav joks. taas skolas kas pienjem shaadus materiaalus ir jaaliek stingraa uzraudziibaa.kaa arii skolas direktoriem jaaraksta paskaidrojums ar kaadaam tiesiibaam tas viss pieljaujas.

  3. Uh, ka skolmeistari parakstas uz sveshas valsts interpretaaciju par okupacijas faktu?! Skolmeistari tak liek, saknes un zinashanu vai nezinaashanu taalaak skoleenos! Vai taadas lietaam nav taalejoshas sekas?

  4. Mums tieši tāda pat naidīga 5.kolonas okupantu varza , ka Ukrainā . Tā gaida X stundu , lai atkartotos Sudetijas un Krimas liktenis

  5. “DP” INFORMĒTA ???

  6. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Man ir ļoti lielas bažas, vai minētie ministri spēs saskatīt atklātu ņirgāšanos par Latvijas valsts vēsturi, vai tikai kārtējo izteiks paši savas bažas!

Draugiem Facebook Twitter Google+