×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.7°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
6. marts, 2012
Drukāt

IZM atlaidīs ceturto daļu darbinieku

kilis_roberts9

Ministrs Roberts Ķīlis ir pieņēmis lēmumu par Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) reorganizāciju, kas paredz būtiski optimizēt un vienkāršot ministrijas pārvaldes struktūru, samazinot birokrātiju un darbinieku skaitu, aģentūru BNS informēja ministra padomniece Inita Blačforda.

Paredzams, ka šogad aprīļa vidū IZM sāks strādāt savā jaunajā veidolā.

Kopējais amata vietu skaits IZM saruks par gandrīz ceturtdaļu jeb aptuveni piecdesmit amata vietām – no 234 līdz mazāk nekā 180. Darbinieku skaita samazināšana nenotiks mehāniski, bet gan izvērtējot katra darbinieka rezultātus. Tas ļaus palielināt darba ražīgumu, nodrošinot konkurētspējīgāku atalgojumu un labākus darba apstākļus, neprasot papildu līdzekļus no valsts budžeta.

IZM reorganizācija vienkāršos pārvaldes struktūru, līdzšinējo deviņu departamentu vietā izveidojot sešus – Izglītības departamentu, Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamentu, Sporta, jaunatnes un valodas departamentu, Struktūrfondu, starptautisko lietu un finanšu instrumentu departamentu, Nodrošinājuma un finanšu departamentu, kā arī Politikas iniciatīvu ieviešanas un attīstības departamentu.

Spēcīgu departamentu izveide ļaus radikāli samazināt birokrātiju un dažādos pārvaldes līmeņus, piemēram, IZM nodaļu skaits saruks no 30 līdz divām. Praksē tas nozīmē mazāk saskaņojumu un birokrātiskā futbola, kā arī daudz lielāku skaidrību par struktūrvienību un darbinieku kompetenci, pienākumiem un atbildību.

“Reorganizācijas mērķis ir padarīt ministriju par efektīvu, motivētu un uz rezultātu orientētu institūciju, kas spēj īstenot reālas pārmaiņas izglītības sistēmā. Tādas pārmaiņas, kas mūsu izglītības sistēmu padarīs par starptautiski konkurētspējīgu un atbilstošu mūsdienu pasaules prasībām,” norādījis Ķīlis.

Viņš uzsvēris, ka ministrijas komandai ir jāstrādā efektīvi, saliedēti un ar vienotu izpratni par reformu programmu.

“Domāju, ka reorganizācija dos pozitīvu grūdienu IZM attīstībai atbilstoši 21.gadsimta valsts pārvaldes prasībām. Varētu pat teikt, ka reorganizācijas dēļ IZM ir iespēja kļūt par vienu no efektīvākajām valsts pārvaldes iestādēm Latvijā,” paudis ministrs.

IZM reorganizācija notiek saskaņā ar Valda Dombrovska valdības deklarācijā pausto apņemšanos: “Veidosim nelielu, efektīvu, motivētu un uz rezultātu orientētu valsts pārvaldi […], lai panāktu efektīvāku un caurspīdīgāku resursu izmantošanu un mazinātu administratīvo slogu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+