Latvijā
Izglītība

IZM beidzot atrod Papules aizstājēju: iecelta jauna Izglītības departamenta direktore 0

Foto: LETA

Gandrīz gadu pēc tam, kad amatu atstāja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore Evija Papule, beidzot amatā iecelta jaunā šī departamenta direktore.

Par to kļuvusi šī paša departamenta direktora vietniece izglītības statistikas un finanšu plānošanas jomā Līga Buceniece.

Sākotnēji gan IZM centās atrast jauno departamenta direktoru, izsludinot konkursu, nevis šajā amatā ieceļot kādu no esošajiem IZM ierēdņiem. Taču šonedēļ IZM paziņoja, ka konkurss, kurā uz Izglītības departamenta direktora amatu bija pieteikušies divi pretendenti, noslēdzies bez rezultāta.

Kā skaidro IZM valsts sekretāre Līga Lejiņa, izvētījot konkursa norisi, iespējamo pretendentu loku un interesi par iespējām ieņemt šo amatu, nolemts jaunu konkursu neizsludināt. Savukārt izvērtējot L. Bucenieces kompetenci nolemts Izglītības departamenta direktora amatā iecelt viņu. L. Buceniece IZM strādā kopš 2013. gada. Pirms tam vadījusi Lielvārdes novada Izglītības nodaļu, strādājusi arī Ogres rajona Izglītības pārvaldē.

Tagad gan departaments savukārt palicis bez neviena direktora vietnieka. Jāpiebilst, ka IZM arī bija kavējusies ar konkursa uz direktora amatu izsludināšanu. To izsludināja tikai aptuveni pusgadu pēc tam, kad E. Papule bija pametusi amatu, kaut arī tieši izglītības jomā šobrīd tiek plānotas un īstenotas visplašākās reformas.

Saistītie raksti
Informācija IZM tīmekļa vietnē liecina, ka bez direktora joprojām strādā Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departaments,

kura iepriekšējā direktore to pameta 1. jūlijā. Tāpat bez direktora palicis Informācijas tehnoloģiju un nodrošinājuma departaments, bet konkurss uz šiem amatiem šobrīd nav izsludināts.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Trīs Latgales policistus tur aizdomās par kukuļņemšanu no dzērājšofera
16 stundas
LE
LETA
Latvijā
VL-TB/LNNK gatava runāt ar abiem potenciālajiem premjera amata kandidātiem
19 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Augšup, tuvāk pie “Brīvības” zvaigznēm. Gide Mārīte izrāda pieminekļa iekšpusi
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Ar plašu studentu gājienu un saullēkta sagaidīšanu sākas Latvijas Republikas proklamēšanas 100.gadadiena
1 stunda
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1938. gada 18. novembrī. Grandiozas valsts 20. gadskārtas svinības
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
1 stunda
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Latvijā pazīstami cilvēki pauž sirsnīgus vēlējumus savai valstij
11 stundas