×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

IZM būšot mazāk birokrātijas

mikisko_kilis_leta

“Ceram, ka pēc reorganizācijas Izglītības un zinātnes ministrijā būs mazāk birokrātijas un dokumenti pa ministriju neklejos tik ilgi kā līdz šim,” tā par reorganizāciju Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) saka Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

 

Cerēt uz birokrātijas mazināšanos ļauj plāns likvidēt IZM visas nodaļas, un to darbinieki būs tiešāk pakļauti departamenta direktoriem. Iepriekš darbiniekiem bija vairāk priekšnieku, un tas apgrūtināja sadarbību ar IZM speciālistiem. “Piemēram, aicinām uz kādu arodbiedrības pasākumu IZM speciālistu, bet viņam vajag atļauju gan no nodaļas vadītāja, gan departamenta vadītāja. Viens ļauj nākt, otrs neļauj. Vai arī – speciālists apsola atnākt, bet pēdējā brīdī uzzina, ka kāds no priekšniekiem nolēmis viņu aizsūtīt kaut kur citur,” stāsta I. Mikiško.

Arī pašā IZM uzskata, ka nodaļu likvidēšana nozīmēs mazāk saskaņojumu un birokrātiskā futbola, kā arī daudz lielāku skaidrību par struktūrvienību un darbinieku kompetenci, pienākumiem un atbildību.

I. Mikiško gan atzīst, ka pagaidām nevar spriest, kā IZM reorganizācija ietekmēs izglītības sistēmu kopumā. Patlaban ir zināmi reorganizēto departamentu nosaukumi, taču nav pilnīgi skaidrs, kādas katram no tiem būs funkcijas. Kad reorganizētā ministrija sāks reāli strādāt, tad tikai varēs spriest par ietekmi.

 

Kā zināms, reorganizācijas dēļ tiks atlaista piektdaļa ministrijas darbinieku. I. Mikiško atzīst, ka “dažu darbinieku kompetence varbūt ir neatbilstoša”. 
Taču padomus ministrijai, kurš būtu atlaižams, arodbiedrības vadītāja negrasās sniegt, jo “reorganizācija ir ministrijas iekšējā lieta”.

 

R. Ķīļa padomniece Inita Blačforda teic, ka patlaban vēl turpinās darbinieku izvērtēšana. Kad tā būs pabeigta, būs arī zināms, uz kuriem amatiem tiks rīkots konkurss.

Valdība šonedēļ atbalstīja izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa plānu par ministrijas reorganizāciju. Plāns paredz, ka turpmāk IZM būs seši departamenti, no kuriem viens būs tieši pakļauts valsts sekretāram, bet pārējo piecu direktori vienlaikus būs valsts sekretāra vietnieki. Līdz šim ministrijā bija tikai divi valsts sekretāra vietnieki. Apvienojot vairākas struktūrvienības, izveidots Sporta, jaunatnes un valodas departaments, kura pārziņā būs integrācijas jautājumi.

Iepriekš IZM bija deviņi departamenti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+