Foto-LETA

IZM: darba burtnīcas nav paredzētas atkārtotai lietošanai 0

Darba burtnīcas nebūs jānodod kādam citam un tās paliks katram skolēnam, norāda Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

“Nav pieļaujams, ka darba burtnīcas tiktu aizpildītas ar zīmuli, lai pēc tam izdzēstu un to pašu burtnīcu dotu lietot tālāk citam bērnam,” uzsver ministrija.

Savukārt rūtiņu un līniju burtnīcas ir paredzētas konkrētam bērnam, ir bērna rīcībā un arī vēlāk pēc mācībām paliek bērna īpašumā, tāpēc tās ir individuālie mācību piederumi. Minētās burtnīcas būtu jāiegādājas vecākiem, izņemot gadījumu, ja izglītības iestādes padome ir lēmusi citādi.

CITI ŠOBRĪD LASA

IZM atgādina, ka no valsts budžeta līdzekļiem un valsts budžeta mērķdotācijām tiek finansēta izglītības valsts standartiem atbilstošas mācību literatūras, pedagoga darba vajadzībām nepieciešamo metodisko līdzekļu, papildu literatūras (uzziņas literatūra) un digitālo mācību līdzekļu un resursu iegāde. Mācību literatūra ir mācību grāmatas, tām pielīdzinātās darba burtnīcas un citi izglītības satura apguvei paredzēti izdevumi. Līdz ar to no valsts budžeta līdzekļiem var tikt apmaksātas tikai tās darba burtnīcas tajos mācību priekšmetos, kur tās pilda mācību grāmatas funkcijas un aizstāj to, piemēram, svešvalodā un sociālajās zinībās.

Pašvaldība var iegādāties darba burtnīcas jebkurā mācību priekšmetā, ja šim mērķim ir finansējums un izglītības iestāde pamato darba burtnīcu nepieciešamību. Arī vecāku padome var lemt par citu mācību līdzekļu iegādi, tomēr šāds lūgums nevar tikt vecākiem izvirzīts kā obligāta prasība, stāsta ministrijas pārstāvji.

Ministrija skaidro, ka individuālie mācību piederumi, kas skolēnu vecākiem jānodrošina, ir – kancelejas preces, apģērbs un apavi, atsevišķu mācību priekšmetu, piemēram, sports, mājturība un tehnoloģijas, obligātā satura apguvei nepieciešamais specifiskais apģērbs, apavi un higiēnas piederumi. Tāpat tie ir materiāli, ko izmantojot mācību procesā, skolēns rada priekšmetu vai produktu savām vajadzībām, piemēram, izejmateriāli, ar ko mājturības stundā skolēns apgūst veidošanu vai rokdarbus.

Kā ziņots, augusta sākumā stājās spēkā grozījumi Izglītības likumā, kas skaidri definē valsts, pašvaldības un vecāku atbildības sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā. Darba burtnīcas un mācību grāmatas vecākiem nav jāiegādājas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.