×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

IZM darbinieku skaitu varētu samazināt par aptuveni 40 cilvēkiem

Foto- LETAFoto- LETA

Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) pašlaik strādā 218 cilvēku, un, ja piepildīsies iepriekš izteiktās izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa izteiktās prognozes, tad IZM darbinieku skaits varētu samazināties par aptuveni 40 cilvēkiem, liecina aģentūras BNS veiktie aprēķini.

Iepriekš Ķīlis paziņojis, ka IZM darbinieku skaita samazinājums varētu sasniegt 20%.

Ministra padomniece komunikācijas jautājumos Inita Blačforda aģentūrai BNS pastāstīja, ka pašlaik ministrijā darbojas 218 cilvēku, taču konkrēto cilvēku skaitu, kuriem darbs ministrijā būs jāatstāj, precīzāk varēs zināt janvāra beigās, kad tiks pabeigta janvāra sākumā sāktā IZM reorganizācija.

“IZM reorganizācijas prioritārais mērķis nav darbinieku atlaišana, bet gan ministrijas darba efektivitātes uzlabošana. Reorganizācijas ietvaros notiks gan darbinieku, gan funkciju izvērtēšana, gan dokumentu aprites un citu procesu pilnveide,” norādīja Blačforda.

Darbiniekus paredzēts izvērtēt struktūrvienību vadītājiem un ministrijas vadībai, izvērtējot darbinieku darba izpildi un noslodzi.

Ministrijā 2007.gadā strādāja 250 darbinieku, taču pēdējos gados viņu skaits ir pakāpeniski samazinājies.

Jau vēstīts, ka tuvākajā laikā tiks izveidota komisija, kas izvērtēs IZM darbu, lai ministriju padarītu racionālāku un efektīvāk strādājošu.

Komisijas mērķis būs līdz janvāra beigām izvērtēt IZM darbu un pārvērtēt tās funkcijas, lai noskaidrotu, vai kādas funkcijas netiek dublētas, to novērst un uzlabot ministrijas darbu. Pagaidām gan nav zināms, kādi cilvēki varētu darboties komisijā.

Iepriekš Ķīlis pieļāvis, ka no IZM varētu aiziet tie cilvēki, kas nevēlēsies pieņemt pārmaiņas.

“Man ir svarīgi, lai cilvēki strādātu uz pārmaiņām. Ar tiem, kas pārmaiņas neuzskata par nepieciešamām, tad būs grūtāk. Grūti man būs cilvēku pārliecināt, ja viņš uzskatīs, ka pārmaiņas nav nepieciešamas,” izteicies Ķīlis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+