×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
5. oktobris, 2015
Drukāt

IZM nāk klajā ar 17 priekšlikumiem skolēnu dziesmu svētku organizācijas uzlabošanai

Foto-TImurs SubhankulovsFoto-TImurs Subhankulovs

Valdība otrdien izskatīs informatīvo ziņojumu, kā uzlabot Skolu jaunatnes dziesmu svētku organizēšanu, kas tapis pēc vasarā aizvadītajiem svētkiem un bērnu masveida ģībšanas Mežaparkā Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājuma laikā.

Ziņojumu “Par XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku darba organizācijas izvērtēšanas komisijas secinājumiem, ieteikumiem un rekomendācijām turpmāku pasākumu rīkošanai” sagatavojusi Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un tas ietver 17 priekšlikumus, kas attiecas uz organizatoriskiem jautājumiem, veselību un drošību.

Ziņojumā nav vērtēta amatpersonu atbildība.

Ziņojumā lasāms, ka 11. jūlija rītā pulcēšanās mēģinājumam sākās plkst. 7.30, bet mēģinājums bija plānots no plkst. 9 līdz 13, tas beidzās stundu ātrāk. Pulcēšanās uz ģenerālmēģinājuma koncertu sākās plkst. 17.30, stāšanās kolonās pa balsu grupām – plkst. 18.30 un plkst. 19 – uziešana uz estrādes.

Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumā piedalījās ap 13 500 dalībnieku, no tiem ap 11 000 koristu, 800 dejotāju, 700 folkloras kopu dalībnieku un 900 pūtēju orķestru dalībnieku.

Ziņojumā norādīts, ka no plkst.20.30 līdz vieniem naktī atsevišķiem kopkora dalībniekiem, – kopumā 61 dalībniekam, dažādu iemeslu dēļ radās veselības traucējumi – ģībšana. “Šīs neierastās situācijas un straujās gaisa temperatūras pazemināšanās rezultātā vēl 123 kopkora dalībniekiem tika novēroti veselības traucējumi, kuriem tika sniegta neatliekamā medicīniskā palīdzība,” sacīts ziņojumā.

Īsi pēc plkst. 21 svētku koncerts tika pārtraukts.

IZM izveidotā darba grupa kopumā izstrādājusi 17 priekšlikumus, starp tiem ir – nodrošināt Operatīvās vadības darba grupu, ieviest dalībnieku elektroniskas identifikācijas kartes, ieviest apziņošanas sistēmu, skolēnu noslodzes plānu saskaņot ar speciālistiem, svētku pasākumu vietās ierobežot produktu tirdzniecību, kuri nav pieļaujami skolās, pasākumu norises vietās nodrošināt videonovērošanu, kā arī svētku mēģinājumos iekļaut ārkārtas situāciju modelēšanu, tajā skaitā evakuāciju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+