×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. oktobris, 2013
Drukāt

IZM noraida premjera pārmetumus, ka nav prasīta nauda dalībai Kosmosa aģentūrā

LETALETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) noraida Ministru prezidenta Valda Dombrovska (V) pārmetumus, ka ministrija nākamā gada budžetā nav prasījusi naudu Latvijas dalībai Eiropas Kosmosa aģentūrā (EKA).

 

Kā portālu “LA.lv” informēja IZM, ministrija šā gada 28.maija valdības sēdē aktualizēja jautājumu par nepieciešamo papildu finansējumu likumprojekta “Par Latvijas Republikas valdības un Eiropas Kosmosa aģentūras Eiropas sadarbības valsts līgumu” izpildei.

Toreiz valdības sēdē nolemts jautājumu par papildu finansējuma piešķiršanu iekļaut jaunajās politikas iniciatīvās un lēmuma pieņemšanu atlikt līdz laikam, kad valdībā tiks lemts par šo iniciatīvu atbalstīšanu, skaidro IZM.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu IZM izskatīšanai Finanšu ministrijā un Pārresoru koordinācijas centrā iesniedza atbilstošu jauno politikas iniciatīvu pieprasījumu, tajā iekļaujot nepieciešamo finansējumu Latvijas dalībai EKA. Taču valdības 27.augusta sēdē finansējuma piešķiršana līguma izpildes nodrošināšanai netika atbalstīta, atzīmē IZM.

Ministrijā skaidro, ka mērķis bija veicināt un attīstīt ar kosmosa jomu saistītu tehnoloģiju, pielietojumu, zinātnes un komercdarbības attīstību, lai pēc pieciem gadiem Latvijas varētu pievienoties EKA konvencijai kā pilnvērtīga EKA dalībvalsts.

Programmas mērķis ir uzlabot Latvijas kosmosa industrijas kapacitāti, kas praktiski nozīmē dažādu zinātnisku un rūpniecisko projektu veikšanu kosmosa jomā.

Jau ziņots, ka premjers vakar sarunā ar žurnālistiem pauda neizpratni, kāpēc IZM, paredzot Latvijas dalību EKA, nav paredzējusi šim mērķim finansējumu.

Ministru prezidents uzsvēra, ka savulaik IZM pati virzīja priekšlikumu par Latvijas dalību EKA. Taču, gatavojot pieprasījumu nākamā gada budžetā, līdzekļus šim mērķim nav pieprasījusi.

Premjers atzina, ka no IZM tiek gaidīta iniciatīva, kā šo jautājumu atrisinās un cer, ka ministrija piedāvās arī finansējuma avotu. Premjers piekrita, ka šis atkal ir brāķis IZM darbībā. “Ir pieprasījums, ka jāiesaistās, bet pati IZM nepieprasa līdzekļus – tur kaut kas līdz galam nav,” noteica premjers.

Jau ziņots, ka šā gada martā tā laika izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis Latvijas valdības vārdā parakstīja Eiropas Sadarbības valsts līgumu starp EKA un Latvijas valdību. Latvijai dalības maksai EKA jānovirza 900 000 latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+