×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. maijs, 2016
Drukāt

IZM noslēgusi darbu pie pedagogu algu modeļa; LIZDA aizvien nav apmierināta

Foto - LETAFoto - LETA

Kārlis Šadurskis

Savu darbu pie pedagogu darba samaksas modeļa izstrādes esam pabeiguši, šodien paziņoja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

“Prieks paziņot, ka modelis šodien sāk savu patstāvīgu dzīvi ārpus ministrijas sienām,” sacīja ministrs.

Viņš skaidroja, ka darbs pie modeļa bijis ārkārtīgi intensīvs, turklāt pēdējās divās nedēļās notikušas divas darba grupas, tikšanās ar pilnīgi visu pašvaldību izglītības pārvaldēm.

Darba grupās bija izteikti daudzi priekšlikumu, atzina Šadurskis, tomēr visus priekšlikumus nebija iespējams ņemt vērā.

Tuvākajā nākotnē, kā sacīja Šadurskis, nepieciešams celt mācību vides kvalitāti, nodrošināt faktiskajai realitātei atbilstošu skolu tīklu, kas būs vesela perioda rezultāts, kā arī jānodrošina efektīvāka, pārskatāmāka naudas plūsma.

Šadurskis norādīja, ka pedagogiem savas algas “ar nelielu nobīdi” būs iespējams noskaidrot līdz ar normatīvo aktu publiskošanu, līdz ar to pedagogiem jau līdz jaunajam mācību gadam būs iespējams apzināt savas algas apjomu.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) vēl aizvien nav apmierināta ar izstrādāto modeli, jo vēl ir virkne jautājumu, uz kuriem nav konkrētu atbilžu. Kā sacīja arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga, LIZDA vēlas tikties ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), lai pārrunātu radušos situāciju.

Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iecerētā pedagogu algu reforma, kurai spēkā būtu jāstājas jau 1.septembrī, paredz palielināt skolēnu skaitu uz vienu skolotāju. IZM ir aprēķinājusi, ka, īstenojot atalgojuma reformu, zemākā pedagogu algas likme palielināsies par 62%, no 420 eiro kāpjot līdz 680 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+