×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

IZM paredz, ka līdz 30.jūnijam paspēs akreditēt visus augstskolu studiju virzienus

LETALETA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) paredz, ka līdz 30.jūnijam izdosies akreditēt visus studiju virzienus, par kuriem ir iesniegta pilna dokumentācija.

Kā intervijā aģentūrai LETA sacīja IZM valsts sekretāre Sanda Liepiņa, tad ministrija dara visu iespējamo, lai studiju virzieni tiktu akreditēti līdz noteiktajam termiņam. “Šobrīd ir pārliecība, ka to studiju virzienu, par kuriem ir visa nepieciešanā dokumentācija, akreditācijas process noslēgsies līdz 30.jūnijam,” sacīja Liepiņa.

Viņa gan norāda, ka ir arī tādi studiju virzieni, kuri nav novērtēti ESF projekta gaitā un par kuriem augstskolas un koledžas nav sagatavojušas un iesniegušas pilnu informācijas paketi. “Tiem virzieniem, par kuriem nepieciešama papildu informācija un ekspertu ziņojumi, droši vien akreditācijas termiņš būs nedaudz vēlāk. Tas gan ir ļoti neliels skaits no kopējā studiju virziena apjoma,” uzsver IZM valsts sekretāre.

Runājot par akreditācijas procesa norisi, Liepiņa atklāj, ka Studiju akreditācijas komisijas vadītājai Inesei Stūrei lūgusi sniegt savu vērtējumu gan par ESF projekta rezultātu izmantošanu lēmumu pieņemšanā, gan par to, kāds ir studiju akreditācijas komisijas vērtējums par procesu kopumā. Viņa stāsta, ka atsevišķos gadījumos Studiju akreditācijas komisijas sekretariāta sagatavots lēmumprojekts, komisijas locekļiem balsojot, ir ticis mainīts, bet kopumā lēmumu pieņemšana ir kļuvusi caurskatāmāka un katrs posms ir atsevišķi identificējams.

Šonedēļ studiju akreditācijas process solās noslēgties un rīt, 26.jūnijā, ir gaidāma priekšpēdējā Studiju akreditācijas komisijas sēde. Tajā lems par 30 studiju virzienu akreditāciju.

Jau vēstīts, ka Studiju akreditācijas komisija 19.jūnijā notikušajā sēdē akreditējusi vēl 29 studiju virzienus, līdz ar to kopumā ir akreditēti jau 203 studiju virzieni, aģentūra LETA uzzināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM). Negatīvu lēmumu – atteikt studiju virziena akreditāciju – komisija pieņēma par diviem studiju virzieniem. Kopumā četri studiju virzieni nav tikuši akreditēti.

Pavisam akreditācijas lēmumi ir jāpieņem par 258 studiju virzienu pieteikumiem, no kuriem 115 ir tādi studiju virzieni, kam atbilst programmas, kuras Eiropas Sociālā fonda (ESF) projektā “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai” vērtētas kā kvalitatīvas, un šo studiju virzienu pieteikumus Studiju akreditācijas komisija izskatīs paātrinātā kārtībā.

Studiju virzienu akreditācija prioritāri tiek nodrošināta tajos studiju virzienos, kuros iekļautas licencētās, bet neakreditētās studiju programmas. Saskaņā ar 9.maijā Saeimā pieņemtajiem grozījumiem Augstskolu likumā visu studiju virzienu akreditācija jāpabeidz līdz 30.jūnijam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+