×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
20. jūlijs, 2015
Drukāt

IZM: pie bērnu ģībšanas dziesmu svētkos varētu būt vainojama “bezskābekļa kabata” (9)

Foto - LETAFoto - LETA

Neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki un bērni, kuriem nepieciešama mediķu palīdzība, XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku noslēguma koncerta "Manā dziesmā tu..." laikā Mežaparka Lielajā estrādē.

Viens no iemesliem, kāpēc vairāki desmiti bērnu un jauniešu noģība XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku mēģinājumā, varētu būt tas, ka estrādē izveidojās “bezskābekļa kabata”, intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” teica Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Izglītības departamenta direktore, valsts sekretāra pienākumu izpildītāja Evija Papule.

Tāpat skolēnu ģībšanā vārētu būt vainojams stress. Papule gan norādīja, ka pagaidām nav vērtēta ēdiena kvalitāte, slodze bērniem un jauniešiem. Vienlaikus Papule akcentēja, ka slodze tiks vērtēta pirmdienas sēdē. Tiks vērtēts, vai autobusi neatradās pārāk tālu no norises vietām un citi aspekti, kas varēja ietekmēt bērnus un jauniešus.

Papule norādīja, ka eksperti, kuri iesaistīti darba grupā, kas izvērtēs dziesmu svētku norisi un vērtēs bērnu ģībšanas iemeslus, grupai savus ziņojumus iesniegs 30.jūlijā, pēc kura grupa varētu nākt klajā ar savu slēdzienu.

Jau ziņots, ka Mežaparka Lielajā estrādē ģenerālmēģinājuma laikā sākās masveida bērnu ģībšana, kā dēļ tika pārtraukts koncerts, un vēlāk naktī ministres vadībā tika pieņemts lēmums atcelt svētku gājienu. Šis lēmums netika ievērots un gājiens notika.

Izglītības ministre Mārīte Seile pieļāva iespēju atkāpties no amata XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos notikušo incidentu dēļ, bet pēc tikšanās ar premjerministri Laimdotu Straujumu (“Vienotība”) paziņoja, ka paliks amatā.

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki norisinājās Rīgā no 6.līdz 12.jūlijam, tajos piedalījās ap 37 890 dalībnieku. Koncertus apmeklēja 66 600 skatītāju, bet kopā visas norises, ieskaitot mēģinājumus un saistītos pasākumus, apmeklējuši aptuveni 200 tūkstoši interesentu.

Aizvadīto skolēnu dziesmusvētku laikā slimnīcā nonāca 62 bērni, savukārt kopējais bērnu skaits, kuru stāvokli var raksturot kā ģīboni, ir 50, iepriekš informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.


Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Tad, kad teftelīši un viņu dārgie, mīlošie, bet godkārīgie vecāki sapratīs, ka Dziesmu svētki – tas ir nopietni un prasa tiešām labu fizisko kondīciju, nevis dīvānspilvena ļenganos rumpīšus, – TAD un tikai tad mīļbērniņi spēs gan savākties mēģinājumam, gan iekļauties atvēlētajā un plānotajā laikā, neliekot diriģentiem atkal un atkal atkārtot, – gan fiziski nostāvēt mēģinājumā un koncertā.
  Arī agrāk ir bijuši Dziesmu un deju svētki, arī agrāk ir bijuši koncerti un mēģinājumi, tikai starpība tā, ka agrāk bērni un jaunieši skolotājus un diriģentus klausīja (jo gribēja svētkus un jutās tiem līdzdalīgi), nevis novērsa uzmanību ar saviem stulbajiem aifoniem un citiem grabuļiem, kas ir interesantāki par trešo / piekto dziesmas atkārtojumu. Ja diriģents ko teica, koris to dzirdēja un izpildīja. Tagad? Tagad dīvānspilveni tikai vaimanā par savām tiesībām, bet to, ka viņiem ir arī pienākumi, aizmirst. Un vecāki akli vaimanā līdzi!
  Mīļie vecāki un spilventiņi, jūs neviens ar koku uz Dziesmu svētkiem nedzina! Tur ir savi noteikumi, tur ir slodze, tur ir disciplīna un… tikai tad ir svētki. Tas nu tā – starp citu.

 2. Nu kādus murgus vēl iespējams izdomāt ,,bezskābekļa kabatas,, varbūt tukšie puncīši???

 3. Jo tālāk, jo trakāk! Nav objektīvu mērījumu, parbaudes, bet ir …”viena tante teica”. Viens diriģents bijis augšā un konstatējis , ka nav tas un tas, cits, nesaņemot no slimnīcas un tālāk no ģimens vai skolas ārsta objektīvu unformāciju, izvirza priekšlikumu, ka nākošie būs – “veselīgo skolenu” dziesmu svētki. Vajadzīga informācija par šiem 17 , kurus aizveda uz slimnīcu. Darba inspekcijai un Bērnu aidzsardzības inspekcijai jādod savs slēdziens – vai atļauts nodarbīnāt bērnus 12 stundas, vai drikstēja aizliegt tribīnē līdzi ņemt ūdeni, vai 30-40 cm ir pietiekoši stāvēšanai? jautājumu ir vairķ, bet nav atbildes, jo galvenais novelt vainu no sevīm.

 4. vajag vinjus laiciigi likt gulet un neljaut pa naktiim muljkjoties… dzert energjijas dzeerienus utml

 5. ha ha – “bezskābekļa kabata” – atgādina “horizontālais taimkods”

 6. Un vēl aizvien netiek pārbaudīts ēdiens? Kam tas ir izdevīgi? 🙂

 7. Tas ir interesanti. Varbūt patiešām bezvēja laikā estrādē trūkst svaigs gaiss. To gan viegli noskaidrot. Nevienam gan tas nebija ienācis prātā.

 8. Tā kabata tik šogad uzradās,ha,ha…..

  • tie,kas patiešām noģība,ir nedaudzi bērniņi.un tā notiek vienmēr,pat pieaugušo svētkos! bet tā ” kabata” saucas vienkārši- “masu psihoze” ! un nav ko celt brēku valstiskā līmenī!

Draugiem Facebook Twitter Google+