×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

IZM prognozē 177 nepilngadīgu patvēruma meklētāju uzņemšanu skolās (4)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

15 gadus vecais afgāņu jaunietis Kamrāns Aijubī ieskaitīts 1. klasē, jo nemāk ne lasīt, ne rakstīt pat dzimtajā – persiešu – valodā.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nākamgad prognozē 177 nepilngadīgo patvēruma meklētāju uzņemšanu skolās, liecina ministrijas sniegtā informācija, kas sagatavojusi jaunu noteikumu projektu, kādā Latvija nodrošinās izglītības iespējas patvēruma meklētāju bērniem.

Migrācijas krīzes un pārvietošanas programmas dēļ ministrija prognozē, ka līdz 2017.gada septembrim provizoriski var tikt uzņemti 177 nepilngadīgi patvēruma meklētāji, kas veido trešo daļu no lēmumos noteiktā patvēruma meklētāju skaita.

Viena nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītošanās izmaksas ir noteiktas 133 eiro mēnesī. Tādējādi papildus nepieciešamais finansējums nepilngadīgu patvēruma meklētāju izglītības ieguves nodrošināšanai 2016.gadā tiek plānots 118 647 eiro apmērā un 2017.gadā 56 358 eiro.

Projekts ir pieteikts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas paredz, ka patvēruma meklētājam vispārējās izglītības ieguves uzsākšanu nodrošina triju mēnešu laikā no dienas, kad iesniegts iesniegums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei vai robežsardzei.

2014./2015.mācību gadā šim nolūkam no valsts budžeta tika izlietoti 2493 eiro. Viena nepilngadīga patvēruma meklētāja izglītošanās izmaksas bija 95 eiro mēnesī.

2015./2016.mācību gadā izglītības ieguve tiek nodrošināta 12 nepilngadīgiem patvēruma meklētājiem Rīgas N.Draudziņas vidusskolā un pieciem nepilngadīgiem patvēruma meklētājiem Rīgas Ukraiņu vidusskolā, tai skaitā vienam bērnam no piecu gadu vecuma sagatavošanai pamatizglītības ieguvei.

Jau ziņots, ka gada sākumā Saeimā pieņemts jauns Patvēruma likums. Tajā ir nostiprināta jauna norma, ka nepilngadīgs patvēruma meklētājs izglītību iegūst valsts valodā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Nesaprotu to problēmu latviešu bērnus ,kurus izsūtīja uz Sibīriju vai kuri 1944 emigrēja uz Vāciju un pēc tam uz citām valstīm ,neviens nepētija ,sūtīja skolās un vis notika.Lasīts taču ir ASV ģimenē runāja latviski ,bērns angliski mācījās tik tad kad nonāca skolā, Krievijā lasīju atmiņas ,bērns neko krieviski nemāk ,skolā sākumā viņu visādi izsmēja arī skolotāja, pēc pusgada esot bijusi pirmā klasē mācību ziņā. Nu es tagad saprotu 16 gadus vecs arābs un skolu nekad nav redzējis ,nu tādiem jārīko kādi kursi ,kādas grupas ,ne jau jāsūta pirma klasē un jāpēta. Te atkal ir tā naudas atmazgāšana ,dabū projektus, Eiropas naudu un tad labi nopelna ,bet rezultātu nekādu. Ja 16 gadīgs ,lai iet strādāt un mācās vakarskolā ,vakarskolai kādu kapeiku piemet par to ka iemāca lasīt un rakstīt.

 2. Tanī bildē 15 gadīgais skatās uz sievišķi kā uz mātīti, nevis kā uz skolotāju…

 3. Velkomisti jātiesā par piedalīšanos cilvēku tirdzniecībā !

 4. Odesas skaitīšanas sistēma: nepilngadīgi + nepilngadīgi no tik līdz tik gadiem + no tāda mēneša līdz tādam mēnesim + no tādas dienas mēnesī līdz tādai dienai mēnesī + no tādas stundas dienā līdz tādai stundai dienā + u.t.t.
  Var savākt visu Āfriku Latvijā.
  .
  Bēgļiem ir jāpalīdz Āfrikā, nevis jāvelk uz Eiropu !
  Nelegālos migrantus jāliek aiz restēm un jāatgriež izcelsmes zemē(tēvzemē) !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+