×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. augusts, 2013
Drukāt

IZM saņems 3,2 miljonus latu aukļu un privāto bērnudārzu apmaksai

LETALETA

Lai nodrošinātu sekmīgu bērnu uzraudzības pakalpojuma ieviešanu no šā gada septembra, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saņems papildu 3,2 miljonus latu, tā šodien nolēma valdība.

Finansējums rasts, pārdalot līdzekļus Labklājības ministrijas (LM) budžetā no apakšprogrammas “Valsts atbalsts pašvaldību pirmsskolas izglītības iestāžu rindu likvidēšanai”.

IZM saņems kopumā 3 208 941 latu. Finansējumu iecerēts sadalīt vairākām IZM apakšprogrammām.

Lielākā daļa summas jeb 3 174 226 lati būs nepieciešami, lai nodrošinātu valsts atbalsta izmaksu bērniem no pusotra gada vecuma līdz obligātā pirmsskolas izglītības vecuma sasniegšanai.

Savukārt 18 168 latus plānots novirzīt Izglītības kvalitātes valsts dienesta bērnu pieskatīšanas pakalpojuma sniedzēju reģistra izveidei un uzturēšanai.

Vēl 6929 lati nepieciešami valsts atbalsta finansējuma administrēšanai, bet 9618 lati – atbalsta finansējuma administrēšanai nepieciešamās sistēmas izveidei.

Valdība atbalstīja arī 9859 latu pārdali Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, lai iestāde varētu nodrošināt bērnu pieskatīšanas pakalpojuma sniedzēju darbības uzraudzību un kontroli.

Jau ziņots, ka tie vecāki, kuru bērniem pēc pusotra gada vecuma nebūs atradusies vieta pašvaldības bērnudārzā, no 2013.gada 1.septembra saņems mērķa maksājumu – 100 latu mēnesī. Šo pabalstu vecāki nevarēs izmantot nekam citam kā tikai bērnu pieskatīšanas pakalpojuma nodrošināšanai, piemēram, auklēm un privātajiem bērnudārziem.

Minētā pakalpojuma kārtību regulēs valdībā apstiprinātais LM noteikumu projekts “Prasības bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējiem un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēju reģistrēšanas kārtība”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+