×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
29. janvāris, 2013
Drukāt

IZM: zīmuļus, kurus skolēns lietos personiskām vajadzībām, iegādāsies vecāki

Foto - LETAFoto - LETA

Komentējot Latvijas Lielo pilsētu asociācijas pārstāvja Māra Kučinska izteikumus par zīmuļu un dzēšgumiju iegādi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) uzsver, ka tie būs jāpērk vecākiem, nevis pašvaldībām, kā to iepriekš norādījis Kučinskis.

Ministrijā aģentūrai BNS atgādināja, ka atbilstosi IZM izstrādātajiem grozījumiem normatīvajos aktos, kas izdiskutēti ar sociālajiem un sadarbības partneriem, pirmo reizi ir panākts vienots uzskats, kas ir mācību līdzekļi un kas izglītojamo personiskās lietošanas priekšmeti, un pirmo reizi normatīvo aktu projektos IZM ir definējusi arī individuālos mācību līdzekļus un piederumus.

No definējuma izriet ‒ ja rakstāmpiederumus, dzēšgumijas, lineālu vai citus priekšmetus skolēns izmanto tikai personiskai lietošanai, tos iegādājas vecāki.

Pašvaldībām būs vien jānodrošina “klases komplekts”, kas nozīmē, ka ikviens bērns, kuram, atnākot uz skolu, nav līdzi šo priekšmetu, var pilnvērtīgi strādāt.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi Ministru kabineta noteikumu projektu “Kārtība, kādā valsts organizē un finansē mācību līdzekļu izdošanu un iegādi”, kas noteiks valsts un pašvaldību atbildību sadalījumu mācību līdzekļu finansēšanā, kā arī izpratni par to, kas ir individuālā lietojuma mācību līdzekļi.

Būs nepieciešami arī grozījumi Izglītības likumā.

Patlaban Izglītības likumā termins “mācību līdzekļi” tiek paskaidrots vispārīgi – par mācību līdzekli ir nosaukta izglītības programmu īstenošanai nepieciešamā literatūra, uzskates un tehniskie līdzekļi, materiāli un iekārtas.

Bezmaksas izglītības problēmu šā mācību gada sākumā aktualizēja tiesībsargs Juris Jansons.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+