×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Izmaiņas nodokļos atbalsta ar opozīcijas balsīm (5)

Šodienas Saeimas sēdes laikā. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija.Šodienas Saeimas sēdes laikā. Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija.

Saeima šodien ar opozīcijas balsīm konceptuāli atbalstīja likumprojektus, kas paredz no nākamā gada palielināt mikrouzņēmuma nodokļa (MUN) likmi līdz 15% un atteikties no ieceres par minimālo sociālo iemaksu ieviešanas.

Grozījumus MUN likumā atbalstīja 59 deputāti no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), Nacionālās apvienības, “Saskaņas” un “No sirds Latvijai”. Pret balsoja seši Latvijas Reģionu apvienības deputāti, bet 18 “Vienotības”, kas ir valdošās koalīcijas partija, Saeimas deputāti atturējās.

Līdzīgi Saeima pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā par valsts sociālo apdrošināšanu, paredzot atteikties no ieceres par minimālo sociālo iemaksu ieviešanu no nākamā gada. Par šo ieceri bija 65 deputāti, bet 18 “Vienotības” deputāti atturējās.

Saeima šodien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus MUN likumā, kas paredz nākakmgad MUN likmi noteikt 15%, un no 2017.gada 70,4% no MUN ieņēmumiem novirzīt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu kontā. Savukārt ar 2018.gada 1.janvāri sociālajās iemaksās paredzēts novirzīt 80% no MUN ieņēmumiem.

Deputāts Andrejs Judins (“Vienotība”) debatēs norādīja uz Satversmes tiesas riskiem, pēdējā brīdī paaugstinot nodokļu likmi un nosakot, ka izmaiņas stāsies spēkā pēc dažām nedēļām. Vairāki “Vienotības” politiķi skaidroja, ka tieši tāpēc tiek piedāvāta iespēja ļaut uzņēmējiem izvēlēties – 15% MUN vai 5% MUN un sociālo iemaksu veikšana par katru darbinieku.
Saeimas atbalstītos likumprojektus galīgajā lasījumā parlaments plāno skatīt nākamnedēļ, 20.decembrī.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Ģimene aizbrauc no Latvijas: ”Bez shēmošanas mazais bizness Latvijā nav iespējams!”

  2. Un kā tur bija ar to Grigules balsojumu Briselē? Un tagad saskaņa ar Saskaņu…

  3. Tas labi, ka Saeima kļuva uz mirkli par parlamentu, nevis ‘mašīnu “koalīcijas padomes” lēmumu apstiprināšanai.

  4. Vienotība tik daudz sēž uz žoga, ka tai drīz drāte pakaļā iesprūdīs.

  5. Putru savārīju, es lembergs, noņemu atbildību no visiem maniem ZZS. Viņi šur tur mani nepaklausīja un es viņiem to putru pavārīju. Tā kā es nevaru atkāpties no apsūdzētā sola un sēdēšu uz tā līdz noilgumam, man politiskā atbildība neiestājās, bet politisko atbildību no Kučinska un Reiznieces es noņemu. Ceru, ka Vienotība, kuri pirms vēlēšanām sakurināja naidu pret oligarhiju, tas ir pret mani, ir mani galvenie ienaidnieki, tomēr viņi neuzdrošināsies prasit Kučinska demisiju. Viņiem no manis baiļ. Mēs bez viņiem iztiksim, jo mums ir Saskaņa, kas grūtā brīdī atbalstīs, bet ja vajag, es varu ieskatīties savā čemodānā, ko vadāju līdzi. KNAbs guļ, nekad mani neķer, kas manā čemodānā. Ja vajag, es pa jokam atstāšu čemodānu Ministru kabineta ēdnīcā, kā toreiz Emsis. Kam vajadzēs, to čemodančiku ieraudzīs. Kas galvenais shēmotājs nodokļos? – nomenklatūra un naudasmaisi, kuri diktē noteikumus un ministri iekrīt, paraksta pat pašu velna būšanu, neko nejēdz.Bet es viņus varu visus iemānīt savos tīklos, ja kas.

Draugiem Facebook Twitter Google+