×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
4. jūnijs, 2012
Drukāt

Izmaiņas “Profesionālās izglītības likumā”

Saeima pieņēmusi būtiskus grozījumus “Profesionālās izglītības likumā”, kas paredz sakārtot šo mācību iestāžu tīklu un ieviest dažādus uzlabojumus izglītības procesā.

 

Izmaiņas likumā beidzot sakārto profesionālās izglītības iestāžu nosaukumus. Atbilstoši iegūstamajai izglītībai un profesionālajai kvalifikācijai turpmāk būs šādas iestādes:

• profesionālā pamatskola;

• arodskola;

• profesionālā vidusskola;

• tehnikums;

• koledža.

Likuma grozījumi deleģē Ministru kabinetam uzdevumu līdz šā gada 1. septembrim nodrošināt profesionālo izglītības iestāžu nosaukumu atbilstību jaunajai redakcijai.

Izmaiņas “Profesionālās izglītības likumā” nosaka, ka turpmāk arī biedrības varēs darboties kā profesionālās izglītības iestādes un tātad pretendēt uz valsts mērķdotācijām. Likuma līdzšinējā redakcija noteica, ka profesionālās izglītības iestādes statusu var iegūt komercsabiedrības un nodibinājumi.

Noteikta arī kārtība, kādā piešķirs, atteiks vai anulēs profesionālās izglītības kompetences centru statusu. Iestādei, kura vēlēsies iegūt šādu statusu, vispirms būs jāiesniedz iesniegums un atbilstoši dokumenti Izglītības un zinātnes ministrijai, kurai trīs mēnešu laikā dokumenti būs jāizskata un jāsniedz priekšlikums Ministru kabinetam par statusa piešķiršanu, anulēšanu vai atteikumu. MK lēmums būs jāpieņem mēneša laikā.

Likuma grozījumi uzdod valdībai noteikt profesionālās izglītības iestāžu un eksaminācijas centru maksas pakalpojumu cenrādi ārpus formālās izglītības sistēmas iegūto prasmju novērtēšanai. Noteikts arī profesionālās pamatizglītības ieguves ilgums speciālās programmās, kas paredzētas personām ar garīgās attīstības traucējumiem – ne ilgāk par trim gadiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+