×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
13. augusts, 2013
Drukāt

Izmaksā rekordatlīdzību Vilces pagasta zemniekam – 303 tūkstošus latu

Foto: LETAFoto: LETA

Apdrošināšanas sabiedrības “Balta” (RSA Grupa) ir noslēgusi atlīdzību procesu un operatīvi izmaksājusi savā pieredzē lielāko atlīdzību zemniekam no Jelgavas novada Vilces pagasta “Terēņiem” 303 851 lata apmērā. Ugunsgrēkā, kas izcēlās angārā šī gada 25. jūnijā, cieta pati ēka un vairāk nekā 10 saimniecības speciālās tehnikas vienību, pastāstīja “Balta” Komunikācijas vadītāja Ilze Rassa.

Jau uzreiz pēc nelaimes nākamajā dienā “Balta” speciālisti devās uz zemnieku saimniecību, lai veiktu pirmreizējo apskati un novērtētu zaudējumus. Ņemot vērā nepieciešamību reaģēt operatīvi, lai saimniecība varētu turpināt aktīvos vasaras perioda darbus, atlīdzību process tika veiksmīgi noslēgts jau drīz pēc nelaimes.

Jelgavas novada zemnieku saimniecības “Terēņi” īpašnieks Kaspars Duge skaidro: “Diemžēl, izceļoties ugunsnelaimei, laicīgi nenostrādāja ugunsdrošības signalizācija. Cēloni, kādēļ tā notika, pagaidām neesam noskaidrojuši. Taču, neskatoties uz to, jau tagad plānojam iegādāties un uzstādīt gan daudz nopietnākas ugunsdzēsības signalizācijas iekārtas, gan dūmu detektorus. Ugunsdrošības jautājumus vienmēr esam uztvēruši nopietni, jo uguns nesaudzē nevienu. Tāpēc vēl jo vairāk bija svarīgi tik operatīvi pēc nelaimes saņemt “Balta” atlīdzību izmaksu. Ņemot vērā, ka tuvojās ražas novākšanas laiks, atlīdzības pieteikuma izskatīšanas process norisinājās ļoti operatīvi, un nu jau lauku darbi ir veiksmīgi atsākušies. Tiesa, kombainu, traktorus un citu tehniku pagaidām nomājam. Tikmēr īpašumu plānojam lēnām atjaunot – līdzko tiks piegādāti būvniecības materiāli.”

Nelaimes gadījums “Terēņos” notika šī gada 25.jūnijā. Tā laikā aizdegās angārs, kurā atradās saimniecības tehnika, kas pēc ugunsgrēka kļuva nelietojama. Kā iespējamais nelaimes gadījuma cēlonis tiek minēts automātikas bojājums. Ugunsgrēkā sadega vai ar ūdeni tika sabojātas vairākas tehnikas vienības: septiņi traktori, smagā automašīna, teleskopiskais iekrāvējs, divi kombaini, graudu sējmašīna, miglotājs un cita tehnika. “Balta” atlīdzināja zaudējumus gan par nodegušo angāru, gan speciālo tehniku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+