×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2013
Drukāt

Izmaksas endoprotezēšanas operācijām (2)

Foto-LETAFoto-LETA

“Lūdzu jūsu palīdzību operāciju jautājumā. Runa ir par gūžas locītavas endoprotezēšanas un mugurkaula korekcijas operācijām. Abas ir ļoti dārgas. Vai iespējama valsts palīdzība – apmaksāta operācija vai par puscenu? Vai apdrošināšanas polises šādos gadījumos der un cik tās maksā? Varbūt ir vēl kādi citi slimnieka atbalsta pasākumi?” 
Uģis Feldmanis Read More

 

Endoprotezēšanas operācijas no valsts budžeta līdzekļiem apmaksā pacientiem neatliekamos vai steidzamos gadījumos (ar ārstu konsilija atzinumu), kā arī veicot plānveida endoprotezēšanu.

Ņemot vērā valsts budžeta ierobežojumus, ārstniecības iestādes veido veselības aprūpes pakalpojumu gaidīšanas rindas, tajā skaitā endoprotezēšanai. Gadījumā, ja pacients nevēlas gaidīt rindā, viņš var rakstiski vienoties ar ārstniecības iestādi par operācijas veikšanu paātrinātā kārtā, sedzot 50 % no endoprotezēšanas operācijas izdevumiem.

Nacionālajā veselības dienestā paskaidroja, ka, veicot valsts apmaksātu endoprotezēšanas operāciju, pacientam ir jāmaksā 9,50 lati jeb 13,52 eiro diennaktī, sākot no otrās dienas, kā arī līdzmaksājums līdz 30 latiem jeb 42,69 eiro par vienā stacionēšanās reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām. Pacienta iemaksas un līdzmaksājums līdz 30 latiem jāveic arī tādā gadījumā, ja pacients sedz 50 % no kopējām endoprotezēšanas ārstēšanas izmaksām.

Gadījumā, ja valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai konkrētā ārstniecības iestādē ir jāgaida rindā, varat vērsties citā ārstniecības iestādē, kam ir noslēgts līgums ar valsti un kur gaidīšanas rinda ir īsāka. Informāciju par ārstniecības iestādēm, kam ir līgumattiecības ar valsti un veido gaidīšanas rindas valsts apmaksātas endoprotezēšanas operācijas veikšanai (arī par puscenu), varat zvanīt uz Nacionālā veselības dienesta bezmaksas informatīvo tālruni 80001234 darbdienās no plkst. 8.30 līdz 17.00.

Par mugurkaula operāciju nav tikpat viegli atbildēt, jo šo operāciju nosaukumi un veidi ir ļoti dažādi. Lai pateiktu, vai jums nepieciešamo apmaksā no valsts budžeta, ir nepieciešama precīzāka informāciju. Bet jūs varat konsultēties ar savu ārstējošo ārstu, kurš ir izvērtējis veselības stāvokli un nozīmējis operāciju. Ja ir zināms nepieciešamās ķirurģiskās manipulācijas nosaukums, zvanot uz minēto bezmaksas informatīvo tālruni 80001234, noskaidrosiet, vai to apmaksā no valsts līdzekļiem.

Pacientu nosūtīt uz valsts apmaksātu operāciju var ārsts, kuram ir līgumattiecības ar valsti un kurš sniedz valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus.

Saņemot šādus pakalpojumus slimnīcas stacionārā, jāmaksā pacienta iemaksa 9,50 lati jeb 13,52 eiro diennaktī, sākot no otrās dienas. Ārstniecības iestāde var papildus iekasēt līdzmaksājumu, taču ne vairāk kā 30 latu jeb 42,69 eiro par vienā stacionēšanās reizē operāciju zālē veiktajām ķirurģiskajām operācijām.

Ja valsts apmaksātu ķirurģisku palīdzību saņem dienas stacionārā, jāmaksā pacienta iemaksa 5 lati jeb 7,11 eiro par katru dienu un 3 lati jeb 4,27 eiro par katru veikto operāciju.

Ja tā ir maksas operācija, summu nosaka ārstniecības iestādes maksas pakalpojumu cenrādis. Tas katrā iestādē ir atšķirīgs, un jūs, to izvērtējot, varat brīvi izvēlēties pakalpojuma saņemšanas vietu.

Lai noskaidrotu, kura apdrošināšanas polise segs jums nepieciešamos veselības aprūpes pakalpojumu, interesējieties apdrošināšanas sabiedrībās! Kompānijas piedāvā dažādas polises ar atšķirīgiem nosacījumiem, un jūsu vajadzības arī noteiks jūsu izvēli.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+