izmēģināju – der 0

Neparastus atradumus garīgās un fiziskās veselības stiprināšanai izmēģinājuši un citiem iesaka 36,6 °C lasītāji.

Reklāma
Reklāma

 

Cienu savu dzīvi

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Vera Serova pēc dēla saslimšanas ar nedziedināmu psihes kaiti savu dzīvi pakārtojusi viņa vajadzībām. Tas prasa iekšēju spēku un nepārtrauktu sevis pilnveidošanu, vienlaikus bagātinot ar tādu dzīves likumsakarību izpratni, ko var saukt par viedumu.

 

Ja pēkšņs trieciens sašūpo jau ierastu dzīves ritmu. Dara tā

CITI ŠOBRĪD LASA

* Atļaujas mirkli (bet ne vairāk) sevis pažēlošanai – vienalga, vai tā būtu pamatīga izraudāšanās, izmisuma izkliegšana mežā vai kāda trauka sasišana.

* No baiļu un bezspēcības brīža, ko vada doma es neko nevaru darīt, pārslēdzas uz jaunās situācijas apzināšanos un pieņemšanu: ar mani tā noticis.

* Nevis ilgi ņemas ar apcerēšanu, bet uzņēmīgi rīkojas, vadoties pēc principa: cienu savu dzīvi, lai kāda tā būtu. Tāpēc, nevienu nevainojot, arī vissāpīgākajā notikumā eju iekšā paceltu galvu un analītisku prātu, ne mirkli neaizmirstot: kamēr cilvēks stiprs garā, spēj tikt galā ar jebkuru pārbaudījumu.

* Darboties pēc sava plāna nenozīmē rīkoties vienatnē. Jāuzticas cilvēkiem, kuri var palīdzēt.

* Kur teikts, ka mūžs paredzēts vien tam, lai priecātos? Viss, kam vārdā dzīve, ir tā vērts, lai pret to izturētos cieņpilni un goddevīgi.

 

Ieelpot, nevis šņaukt


Kopš Annai Braķei, grāmatvedības ārpakalpojumu sniegšanas uzņēmuma Bendikas kantoris īpašniecei, piedzimusi meitiņa, viņa ļoti rūpējas par savu veselību. Atradusi tīkamas receptes, kā izvairīties no iesnām un neļauties sakāpinātam nervozumam.

 

Lai vīrusi mestu līkumu. Dara tā

* Deguna eju, rīkles un mutes dobumu skalo ar sālsūdeni. Tā ir viena no iedarbīgākajām un vienkāršākajām ķermeņa attīrīšanās metodēm.

Trīs tējkarotes (ar kaudzi) rupjā pārtikas sāls izšķīdina pusotrā litrā silta ūdens. Turot trauciņu rokās, pēc iespējas zemāk noliecas virs vannas, iegremdē seju sālsūdenī, tad caur abām nāsīm to mierīgi ieelpo (nevis iešņauc), bet caur muti izspļauj. Turpina, kamēr bļodiņa tukša.

Reklāma
Reklāma

Kad procedūra galā, strauji izpūš vienu nāsi, aizspiežot otru. Beigās ar īsiem, intensīviem grūdieniem – tā, kā ošņājas suns, – iztīra abas.

Pēc skalošanas nāsis ieziež ar sezama vai kumīna (Indijas ķimeņu) eļļu.

Deguna tīrīšana nav vēlama pirms pašas iešanas ārā, jo no nāsīm vēl kādu brīdi iespējami šķidri izdalījumi – visu lieko, kas ejās iekrājies, sāls izkausē. Labāk to darīt pirms brokastīm vai pirms gulētiešanas.

 

Lai prāts mierīgs un mazsvarīgais nekļūst svarīgs. Dara tā

* Zinot, cik svarīga elpošana: kā tu elpo, tā dzīvo; kā dzīvo, tā elpo, – plaušu jeb emocionālās elpošanas vietā der apgūt elpošanu ar diafragmu, lai jūt cilājamies vēderu, nevis krūškurvi. Tverot pasauli emocionāli sakāpināti, elpojam sekli – kā sunīši: kāds ne tā uz mani paskatījās, ne to pateica. Vērts vismaz reizi pa reizei katru ieelpu un izelpu izdarīt apzināti un tā, lai izelpa vismaz divreiz garāka nekā ieelpa.

Tas īpaši noder cilvēkiem, kurus vajā pastāvīgs nemiers, ka darbu par daudz, bet laika par maz. Īsta atklāsme – saprast, ka iespējams ātri kustēties un rīkoties, vienlaikus saglabājot iekšēju mieru. Pieņemot, ka visu tāpat nekad neuzspēs un tas nemaz nav vajadzīgs.

Aizver acis, dziļi ieelpo, iedomājoties to, kas kuram simbolizē mieru, un divkārt lēnāk izelpo, pasakot sev: man pieder viss pasaules laiks. Izelpas pagarināšana vien ir sevis nomierināšana.

Dara to vismaz sešas reizes.

Jebkurš, kurš dienā kaut pāris reižu apzināti apstājas, lai sev atgādinātu, kā jāelpo, jau ir paspēris soli pretī sev.

 

Kaulu buljons, putukrējums un murrājošs kaķis

Studiju metodiķe Latvijas Universitātē Aija Grāvīte pirms piecpadsmit gadiem nokļuva smagā situācijā – viņas vīrs cieta avārijā. Atveseļošanos un daudzo lūzumu dziedēšanu veicināja ne tikai mediķu ieteiktā ārstēšana, bet arī pašmāju terapija kaulu stipruma atjaunošanai.

 

Organisma stiprināšanai, atveseļojoties pēc smagiem lūzumiem. Dara tā

* Palīdz vitafons – aptiekā nopērkams aparāts, kas iedarbojas uz šūnām ar skaņas viļņu vibrāciju. Murrājoša kaķa efekts tehnoloģiskā izpildījumā: maza kastīte, vadu pāris un divi telefona klausulēm līdzīgi veidojumi, ko no abām pusēm piespiež lūzuma vietai. Frekvenču un ritmu maiņas radītā vibrācija veicina limfas cirkulāciju, kaula saaugšana paātrinās. (Iespējams, ir radīti arī daudz elegantāki šīs ierīces risinājumi.)

* Ēdienkartē – stiprs, vairākas stundas vārīts liellopu kaulu buljons vai galerts. Tajā esošās vielas veicina kaulaudu un skrimšļaudu veidošanos un stiprina locītavu saites. Savukārt organisma nodrošināšanai ar papildu devu kalcija jāēd pēc iespējas vairāk piena produktu. Kājas lūzuma gadījumā neskādē arī putukrējums, jo pārvietošanās ar kruķiem prasa daudz vairāk enerģijas nekā parasta iešana. Taču, ja traumas dēļ kustības jāierobežo, jāmazina arī uzņemto kaloriju daudzums.

* Jo agrāk pēc traumas sāk staigāt, jo labāk. Ja kādu locītavu tomēr nevar kustināt, jāvingrina vismaz veselās. Kustības uzlabo asinsriti un palīdz ātrāk veidot saistaudus. Saudzīgi mēģinot nostāties uz lauztās kājas vai atspiežoties uz rokas, traumas vietā rodas neliela berze, tāpēc atdalās mikroskopiskas kaula daļiņas. Tās palīdz veidot jaunus kaulaudus.

 

Labums jostā, ceļsegos un zem palaga


Aitkope Vallija Ižika strādā Krāslavas novada Robežnieku pagastā, tālu no lielajiem centriem. Kā jau laukos mēdz būt, reizēs, kad pašai vai mājiniekiem veselība sametas, ģimenes ārsta vai speciālista padoms ne vienmēr uzreiz sasniedzams. Tad nākas izlīdzēties ar tautas medicīnas gudrībām. Sevis un mājinieku dziedināšanai Vallija bieži izmanto aitas vilnu.

 

Ja sāp kauli un locītavas. Dara tā

* Krietnu kumšķi vilnas plānā slānītī rūpīgi izklāj uz kokvilnas vai lina auduma un piediedz, tad no virspuses pārsedz ar marlīti un šo ceļsegu ar aukliņu piesaitē vai ar plāksteri piestiprina kājas locītavai. Līdzīgu jostu var likt uz krustiem un roku locītavām vai uz sasitumiem.

* Veciem cilvēkiem straujas laika maiņas dažkārt rada trokšņus galvā. Un naktī salst, sevišķi ziemā, kad istaba uz rīta pusi izdzisusi. Tad no veltas vilnas gatavotu pirts cepuri var izmantot kā naktsmici, ko nenoņem no galvas arī guļot.

* Uz matrača uzklāj izkāstu vilnu, kas vispirms piediegta pie auduma, lai nesaveļas kunkuļos, pāri klāj palagu. Guļot tādās cisās, mazinās kaulu sāpes. Tikai jāatceras, ka vilna mazgājot nedrīkst būt attaukota, jo visvairāk dziedniecisko īpašību piemīt tieši aitu tauku dziedzeru izdalītajam sekrētam – lanolīnam.

Vēl labāk izmantot nemazgātu vilnu, taču tādu nevar sakāst. Un var traucēt arī specifiskā smarža.

 

Ja moka klepus. Dara tā

* Maziem malciņiem izdzer krūzi vārīta piena, kam pievienota tējkarote kausētu aitas tauku. Šāds dzēriens palīdz arī pret kuņģa vainām.

* Lauku sētā var ierīkot guļvietu tieši tur virs aitu mītnes, kur piekļūst asā kūts smaka. Tā dziedē iekaisušus bronhus.

 

Filmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.