×
Mobilā versija
+5.9°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Izmēģināt roku vienā no senākajām mākslas tehnikām – mozaīkā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šajā nedēļas nogalē, 16. un 17. aprīlī, Radi Velo Pats darbnīcās tiek organizētas mozaīku darbnīcas, kurās brīvmāksliniece Agnese Zariņa un biedrība Radi Vidi Pats sniegs iespēju ikvienam iepazīties ar šo interesanto mākslas veidu un pašam iemēģināt roku nelielu mākslas darbu radīšanā, LA.lv uzzināja biedrībā.

Mozaīka ir cietu virsmu rotāšana ar kompozīcijām, kas veidotas no maziem, cieši kopā izkārtotiem akmens, stikla vai keramikas gabaliņiem. Šīs mākslas pirmsākumi sastopami jau seno ēģiptiešu, šumeru, vēlāk romiešu mākslā un arhitektūrā. Ar tām var dekorēt sienas, grīdas, palodzes, parku soliņus, dārzus, vannasistabas, koridorus, kamīnmalas un dažādus citus priekšmetus. Agnese Zariņa sāka aizrauties ar mozaīku mākslu, dzīvojot Kiprā un Argentīnā.

“Ja cilvēkiem liekas, ka savās mājās ar mozaīkām sienas dekorēt var tikai bagātie, tad atbildu, ka mozaīka ir pieejama ikvienam. Atsevišķi mozaīkas elementi iederas arī ļoti šaurās telpās” saka Agnese.

Tuvāk ar šo mākslas veidu iepazīties un izveidot kādu mazu glezniņu vai puķu podiņu būs iespējams 16. un 17.aprīlī no plkst. 14 līdz 18 Radi Velo Pats darbnīcā Vecā Ostmalā 54. Materiāli un instrumenti aktivitātei tiks nodrošināti. Ieteicamais ziedojums māksliniecei – desmit eiro no katra dalībnieka.

Interesenti aicināti pieteikties līdz 15. aprīlim rakstot uz e-pastu agata@radividipats.lv un norādot savu tālruni un aprakstot sevi pāris vārdos. Vietu skaits ierobežots.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+