×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
24. novembris, 2015
Drukāt

Izmeklē Ungārijas AES finansējumu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Activists of environmental organisation Greenpeace play football in a symbolic match with two teams named "Hungary" and "PAKS2" in front of the parliament building in Budapest on November 19, 2015 to protest against the dangers of the nuclear power plant Paks in Hungary as the referee shows the red cart to team members of "PAKS2". The European Commission opened an infringement procedure on November 19, 2015, against Hungary due to violations of EU public procurement regulation in connection with the expansion of the Paks Nuclear Power Plant. Hungary signed an agreement with Russia's Rosatom last year to expand Paks with two power blocks of 1,200 megawatts financed with a 10-billion-euro ($11-billion) loan from Moscow.

Eiropas Komisija ierosinājusi izmeklēšanu par Ungārijas ieceri paplašināt tās kodolspēkstaciju, paužot bažas, ka 12,5 miljardu eiro projekta finansēšana par valsts naudu varētu tikt vērtēta kā nelikumīgs valsts atbalsts uzņēmējdarbībai. Divu jaunu reaktoru būvniecība Pakšas atomelektrostacijā saskaņā ar Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna un Krievijas prezidenta Vladimira Putina vienošanos pērn tika uzticēta Krievijas valsts uzņēmumam “Rosatom”.

Jau iepriekš EK bija paudusi aizdomas, ka citām firmām nav tikušas dotas iespējas brīvi konkurēt uz tiesībām saņemt šo pasūtījumu, tādējādi pārkāpjot ES tiesību normas. Pagājušajā nedēļā EK deva Budapeštai divus mēnešus, lai sniegtu atbildes uz šiem jautājumiem. Taču vakar EK ierosinājusi vēl vienu izmeklēšanu, lai pārbaudītu, vai Ungārijas valdība projektu finansē ar tiem pašiem noteikumiem, ar kādiem to būtu darījis kāds privātais investors. “Ņemot vērā Pakšas projekta mērogus un nozīmīgumu, komisijai rūpīgi jāizvērtē, vai Ungārijas ieguldījums patiesi ir saskaņā ar tirgus nosacījumiem un vai tās nav saistītas ar valsts palīdzību,” norādīja ES konkurences komisāre Margarēte Vestagere.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+