×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. februāris, 2016
Drukāt

Izmeklēšanā atklāj, ka BBC darbinieki ignorējuši sūdzības par Sevila noziegumiem

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Bijušās tiesneses veiktā izmeklēšanā secināts, ka britu raidorganizācijas BBC darbinieki gadiem ilgi esot ignorējuši sūdzības par šovu zvaigznes Džimija Sevila pārkāpumiem.

Ceturtdien publicētajos izmeklēšanas rezultātos norādīts, ka ilgstoši ignorētas sūdzības un brīdinājumi par Sevilu. Taču nav nekādu pierādījumu tam, ka BBC kā organizācija būtu slēpusi notikušo, uzsvērts izmeklēšanā.

Bijušās apelāciju tiesas tiesneses Dženetas Smitas izmeklēšana ilga divus ar pusi gadus un izmaksāja 6,5 miljonus sterliņu mārciņu (8,2 miljonus eiro).

Tajā teikts, ka BBC darbinieki esot baidījušies sūdzēties, īpaši par organizācijas lielākajām zvaigznēm. Darbinieki iesnieguši vairākas sūdzības, taču tās nav nonākušas pie augstākā līmeņa vadītājiem, jo uzņēmumā pieņemts “ne par ko nesūdzēties”, uzsvērts Smitas pētījumā. Darbinieki baidījās, ka sūdzēšanās varētu sabojāt viņu izredzes uz paaugstinājumu vai pat novest pie atlaišanas.
Kad kāda darbiniece sūdzējusies par to, ka Sevils palicis roku viņai zem svārkiem, viņai likts “paklusēt, jo viņš ir ļoti svarīga persona”, teikts izmeklēšanas aprakstā.

“[Slavenības] bija gandrīz neaizskaramas,” žurnālistiem teica Smita.

117 Smitas izjautātie liecinieki bija dzirdējuši baumas, ka Sevils ir seksuāls varmāka, taču nav pierādījumu, ka BBC kā organizācija par to bijusi informēta, uzsvēra bijusī tiesnese.

Sevila upuru advokāts nosaucis ziņojumu par neuzticamu mēģinājumu attaisnot BBC.

BBC fonda priekšsēdētāja Rona Fērheda solīja darīt “visu iespējamo”, lai nekas tāds neatkārtotos.
“Mēs saprotam, ka notikušā saknes stiepjas organizācijā, kas bija pārāk hierarhiska un paštaisna, lai pienācīgi rīkotos saistībā ar briesmīgajiem stāstiem, ko cilvēki bija dzirdējuši,” viņa sacīja.

Sevils 70. un 80.gados bija starp britu lielākajām televīzijas zvaigznēm. Ziņas par viņa pastrādātajiem seksuāla rakstura noziegumiem nonāca atklātībā tikai pēc viņa nāves, raisot diskusijas par to, kāpēc viņa pastrādātais netika atklāts agrāk.

Smita atklāja, ka vairāk nekā 50 gadu laikā Sevils ar darbu BBC saistītos pasākumos seksuāli izmantojis 72 cilvēkus. Viņa jaunākais upuris bija astoņus gadus vecs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+