×
Mobilā versija
+5.9°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2012
Drukāt

Izmeklēšana “Krājbankas” lietā varētu prasīt vairākus gadus

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes veiktā izmeklēšana kriminālprocesā par “Latvijas Krājbanku” varētu prasīt vairākus gadus, aģentūrai BNS teica Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes priekšnieks Gatis Gudermanis.

“Izmeklēšana ir gara un apjomīga. Tur ir ļoti daudz nepieciešama informācija no ārvalstīm, līdz ar to formālā procedūra var aizņemt lielu laiku. Lietā ir tiesiskās palīdzības lūgumi ar Lietuvu, vairākām Eiropas valstīm, Krieviju, Ukrainu,” viņš piebilda.

Policijai arī ar bijušā bankas padomes locekļa Vladimira Antonova pratināšanu pagaidām nesokas. “Tur arī ir procedūras, un tas nav vienkārši izdarāms, ņemot vērā, ka viņš ir sākotnēji meklēšanā Lietuvā un viņi prasa izdošanu, bet pašlaik viņš atrodas Lielbritānijā. Pie tā mēs arī pagaidām paliekam,” viņš uzsvēra.

Aģentūra BNS jau ziņoja, ka Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome 2011.gada 21.novembrī nolēma apturēt “Latvijas Krājbankas” visu finanšu pakalpojumu sniegšanu. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz konstatēto līdzekļu iztrūkumu bankā. Valsts policija savukārt sāka kriminālprocesu.

Atbilstoši policijā iepriekš sniegtajai informācijai kriminālprocesā aizdomās turamie ir bankas bijušais valdes priekšsēdētājs Ivars Priedītis, kā arī bijušie bankas valdes locekļi Mārtiņš Zalāns, Dzintars Pelcbergs un Svetlana Ovčiņņikova. Aizdomās turētais ir arī bijušais bankas padomes loceklis Vladimirs Antonovs.

Visi pieci tiek turēti aizdomās pēc Krimināllikuma panta par pilnvaru ļaunprātīgu izmantošanu un pārsniegšanu. Zalāns, Priedītis  un Pelcbergs vēl tiek turēti aizdomās par piesavināšanās atbalstīšanu, bet Antonovs  – par piesavināšanos.

Rīgas apgabaltiesa “Latvijas Krājbanku” par maksātnespējīgu pasludināja pērn 23.decembrī, savukārt šogad 8.maijā tika pasludināta bankas bankrota procedūra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+