×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2015
Drukāt

Izmeklēšanas komisijas vadītājs: joprojām trūkst būvinspektoru atbildības (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Ziedi un svecītes Zolitūdes traģēdijas vietā, kur pirms gada lielveikalā "Maxima", sabrūkot jumta konstrukcijām, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, tostarp arī paši glābēji.

Neskatoties, ka samērā nesen tika pieņemts jaunais Būvniecības likums, joprojām iztrūkst būvinspektoru un būvekspertīžu veicēju atbildības, otrdien intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” teica Saeimas Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdes norādīja tās vadītājs Ringolds Balodis (“No sirds Latvijai”).

Viņš skaidroja, ka citās valstīs ir daudz ievērojamāka atbildība par kļūdām, kuras pieļautas būvniecības procesā. Tāpat tiek veiktas daudz rūpīgākas pārbaudes pirms ēkas nodošanas ekspluatācijā.

Balodis akcentēja, ka izmeklēšanas komisija arī vēlas plašāku skaidrojumu no policijas par izmeklēšanas gaitu. Tāpat sīkāku informāciju būtu nepieciešams saņemt par iespējamajiem vainīgajiem.

Jau ziņots, ka pēc 12.Saeimas vēlēšanām izveidota Parlamentārās izmeklēšanas komisija par Latvijas valsts rīcību, izvērtējot 2013.gada 21.novembrī Zolitūdē notikušās traģēdijas cēloņus, un turpmākajām darbībām, kas veiktas normatīvo aktu un valsts pārvaldes un pašvaldību darbības sakārtošanā, lai nepieļautu līdzīgu traģēdiju atkārtošanos.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā “Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ak, šausmas! Kādu atbildību var prasīt, ja lielākā daļa būvinspektoru no būvniecības lietām jēdz ļoti, ļoti maz vai arī – negrib savu pakaļu izkustināt no siltā, ērtā kabineta krēsla un aizbraukt līdz objektam. Kaut vai Ogres piemērs. Diviem būvinspektoriem sajēga par aizsargdambjiem nulles līmenī. Tādas pašas zināšanas (=0) par kvalitatīviem ielu segumiem. Arī blakus esošajā Ķegumā no būvinspektora jau smiltis birst. Vajag tak saprast, ka no vecuma neaizbēgsi! Katram savs laiks.

Draugiem Facebook Twitter Google+