×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Izmeklētāja un advokāta aizņemtības dēļ atliek Igaunijas drošībnieka Kohvera nopratināšanu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Estons Kohvers.

Kārtējo reizi atlikta ceturtdien paredzētā Krievijas aizturētā Igaunijas Drošības policijas darbinieka Estona Kohvera nopratināšana, kas šoreiz nenotika izmeklētāja un advokāta aizņemtības dēļ, pavēstīja kopš pagājušā gada septembra Krievijā apcietinājumā turētā Kohvera advokāts Jevgeņijs Aksjonovs, kuru lietai piešķīrusi Krievijas valsts.

“Šonedēļ nopratināšana nenotiks. Ceturtdien ir aizņemts izmeklētājs, bet piektdien laika nebūs man, jo jāpiedalās citas lietas procesā,” paskaidroja Aksjonovs. “Jaunu laiku izmeklētājs pagaidām nav noteicis. Domāju, ka, visticamāk, tagad nopratināšana varētu notikt nākamnedēļ.” Plānotā nopratināšana, kurā obligāti ir jāpiedalās arī aizturētā advokātam, šogad būs pirmā Kohvera lietā. Iepriekšējo reizi analogos apstākļos Kohvera nopratināšana tika atlikta marta beigās.

Kohveram, kuru Krievijas varas iestādes apsūdz spiegošanā, nopratināšanā jāpārskata vairāku veikto ekspertīžu rezultāti: par valsts noslēpumu, par aizturēšanas laikā pie viņa atrasto pistoli un speciālo tehniku, kā arī psihiatrisko ekspertīžu rezultāti. Aksjonovs norādīja, ka no ekspertīžu rezultātiem par valsts noslēpumu būs atkarīgs tiesas sprieduma Kohvera lietā smagums.

5. septembra rītā ap pulksten deviņiem Igaunijas dienvidaustrumos netālu no Luhamā robežkontroles punkta neidentificētas personas no Krievijas nolaupīja Igaunijas Drošības policijas darbinieku Kohveru, kurš vācis informāciju, kas saistīta ar pārrobežu noziedzību, un aizveda viņu uz Krieviju. Pirms nolaupīšanas tika konstatēta iejaukšanās operatīvajos radiosakaros un dūmu granātas raidīšana no Krievijas teritorijas.

Savukārt FDD 5. septembrī paziņoja, ka Pleskavas apgabalā pie robežas ar Igauniju aizturējis Igaunijas Drošības policijas darbinieku Kohveru un novērsis aģentūras darbības veikšanu Krievijas teritorijā. Kohvers atrodas apcietinājumā Maskavā, un viņam ir izvirzītas apsūdzības spiegošanā.

Aprīļa sākumā Maskavas Lefortovas rajona tiesa vēl uz diviem mēnešiem pagarināja viņa apcietinājuma termiņa. Kohvera lietu plānots nodot izskatīt Pleskavas tiesai, kas to varētu sākt izskatīt maijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+