×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Izmeklētāji atklāj sīrieša plānoto teroraktu mērķus Berlīnē

Foto - Māris AntonēvičsFoto - Māris Antonēvičs

Brandenburgas vārti.

19 gadus vecais sīrietis, pret kuru Vācijā sākta izmeklēšana saistībā ar apsūdzībām terorismā, Berlīnē pētījis potenciālo teroraktu mērķus, un to vidū bijis Reihstāgs, Brandenburgas vārti un Aleksandra laukums, liecina ceturtdien atklātībai nodotais dokuments.

Detaļas par teroraktiem, kurus plānojis Šaass al M. – pilns viņa vārds, ievērojot Vācijas likumus par privātumu, netiek atklāts -, lasāmas Federālās Justīcijas tiesas dokumentā, ar kuru viņa apcietinājums izmeklēšanas cietumā pagarināts uz trim mēnešiem.

Šaas al M., kas martā tika aizturēts aizdomās par dalību džihādistu grupējumā “Islāma valsts”, “plānoja Vācijā veikt uzbrukumus “Islāma valsts” vārdā kopā ar diviem nenoskaidrotiem indivīdiem”, un viņam par šo sazvērestību bijušas vairākas telefonsarunas, norāda izmeklētāji.

Šaas al M. pievienojies “Islāma valstij” 2013.gadā. Viņš mācījies reliģijas un militāros kursos, kā arī piedalījies kaujās Deir ez Zoras apkaimē, Sīrijā.

Šaas al M. ieradās Vācijā 2015.gadā, uzdoties par bēgli, kas kara dēļ pametis Sīriju.
Vācija ir trauksmes stāvoklī kopš jūlija, kad nedēļas laikā notika divi terorakti, par kuriem atbildību uzņēmās “Islāma valsts”. Abus teroraktus īstenoja cilvēki, kas Vācijā ieradās kā patvēruma meklētāji.

“Islāma valsts” kontrolē plašas teritorijas Sīrijā un Irākā, kur cenšas ieviest viduslaiku sunnītu paražas, pasludinājusi tur “kalifātu” un pastrādājusi neskaitāmas asinsstindzinošas zvērības.

“Islāma valsts” uzņēmusies atbildību par 13.novembrī Parīzē notikušo slaktiņu, kurā tika noslepkavoti 130 cilvēki, kā arī Briseles 22.marta teroraktiem, kuros tika nogalināti 35 cilvēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+