Latvijā
Kriminālziņas

Izmeklētāji atklāj skolnieka Egila nāves apstākļus 16

Ekrānšāviņš no Skaties.lv

Policija pabeigusi izmeklēšanu krimināllietā par nepilngadīga jaunieša slepkavību un līķa dedzināšanu Liepājā. Kriminālprocesa materiāli nosūtīti Kurzemes apgabaltiesas prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret diviem aizdomās turētajiem nozieguma upura vienaudžiem, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes pārstāve Madara Šeršņova.

Pagājušā gada 5.oktobrī Liepājā, Atmodas bulvārī, meža masīvā tika atrasts apdedzis vīrieša līķis. Noskaidrots, ka mirušais ir 2000.gadā dzimis jaunietis, kurš iepriekš tika pieteikts kā bezvēsts pazudis. Policijā par notikušo tika sākts kriminālprocess, un 8.oktobrī aizdomās par slepkavību aizturēti 1999. un 2000.gadā dzimuši jaunieši. Tiesa viņiem piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu, kas ir spēkā līdz šim.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka visi trīs jaunieši bijuši savstarpēji pazīstami un uzturējuši draudzīgas attiecības, kā arī bieži izvēlējušies laiku pavadīt Karostā. Arī liktenīgajā dienā jaunieši turpat atpūtušies un lietojuši alkoholu. Kopīgas pasēdēšanas laikā starp jauniešiem izcēlies konflikts, kura laikā izskanējuši aizskaroši izteicieni.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka 2000.gadā dzimušais jaunietis ticis žņaugts un sists, līdz iestājusies viņa nāve. Pēc tam jaunieši centušies slēpt nozieguma pēdas, izģērbjot un sadedzinot līķi, drēbes un mantas. Kā izmeklēšanā noskaidrojusi policija, slepkavība notikusi konflikta rezultātā un mantkārīgos nolūkos. 1999.gadā dzimušais jaunietis paņēmis mirušā telefonu, kas pēc tam ticis pārdots, tāpēc šim jaunietim inkriminēta arī apsūdzība par zādzību.

Saistītie raksti

Aizdomās turētie tiks saukti pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 117.panta 5., 10. un 12.punkta – par slepkavību, ja pēc tās izdarīta līķa apgānīšana, ja tā izdarīta personu grupā un ja noslepkavots nepilngadīgais. Tāpat viņi tiks saukti pie kriminālatbildības arī par svešas mantas tīšu iznīcināšanu, ja tā izdarīta ar dedzināšanu.

Par šādu noziegumu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem, taču, tā kā aizturētie ir nepilngadīgie, tad saskaņā ar Krimināllikuma 65.pantu uz viņiem attiecas citi nosacījumi. Brīvības atņemšanas laiks personai, kas izdarījusi noziedzīgu nodarījumu pirms 18 gadu vecuma sasniegšanas, nedrīkst pārsniegt desmit gadus, skaidroja Šeršņova.

Abi jaunieši iepriekš ir nonākuši policijas redzeslokā par zādzībām un cita veida pārkāpumiem.

LA.lv