×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
23. maijs, 2017
Drukāt

Izmeklētāji atklājuši iemeslus kratīšanai pie Serebreņņikova (6)

Foto - Ieva Čīka/LETAFoto - Ieva Čīka/LETA

Kirils Serebreņņikovs

Pazīstamā krievu režisora Kirila Serebreņņikova Maskavas dzīvoklī otrdienas, 23. maija rītā ieradusies policija un notiek kratīšana, atsaucoties uz Krievijas žurnālistiem, ziņo portāls Meduza.

“Radio Svoboda” žurnālists Sergejs Hazovs-Kasia raksta, ka Serebreņņikovs neatbilds uz telefona zvaniem, bet pie viņa izbraucis advokāts.

Krievijas TV kanāls “Doždj” vēsta, ka savukārt Kirila Serebreņņikova vadītajā “Gogoļa centrā” 23. maijā ieradušies OMON pārstāvji. “Gogoļa centra” režisors Deniss Azarovs žurnālistiem atklājis, ka šodien plānots izrādes mēģinājums, kurā jābūt arī Kirilam Serebreņņikovam, un neesot informācijas par to, ka mēģinājums jāatceļ.

Anonīms avots TV kanālam PBK paudis, ka kratīšana “Gogoļa centrā” un Serebreņņikova mājās esot saistīta ar teātrī notikušu liela apmēra izšķērdēšanu. Avots, kurš esot saistīts ar Krievijas tiesībsargājošajām iestādēm, paudis, ka krimināllieta par izšķērdēšanu lielā apmērā ierosināta jau 2015. gadā, un ar Gogoļa centru saistītais kaitējums tiekot lēsts 35 miljonu dolāru apmērā.

Kirila Serebreņņikova advokāts Aleksejs Fedjarovs Krievijas medijiem paziņojis, ka režisors lietā ir liecinieka statusā, viņš nav ne aizdomās turamais, ne apsūdzētais.

Kratīšana notiekot pie vairākām juridiskajām un fiziskajām personām, “tostarp arī Serebreņņikova dzīves un darba vietā”, paziņojusi galvaspilsētas Izmeklēšanas komitejas oficiālā pārstāve Jūlija Ivanova.

Vietne RusNord.ru atgādina, ka pēc Serebreņņikova iecelšanas par “Gogoļa centra” (pirms tam – Gogoļa vārdā nosauktā teātra) māksliniecisko vadītāju, teātra kolektīvā radusies iekšējā opozīcija, kurai pret režisoru bijušas ne tikai mākslinieciskas, bet arī finansiālas dabas pretenzijas. Savukārt pats “Gogoļa centrs” pēc Serebreņņikova iecelšanas amatā kļuvis par vienu no mūsdienīgākajām un skatītāju iemīļotākajām teātra skatuvēm visā Maskavā.

Kirils Serebreņņikovs pazīstams ar savu brīvdomību un tiek pieskaitīts tā dēvētajai mērenajai opozīcijai.

Atbalstu režisoram Kirilam Serebreņņikovam izteikušas vairākas pazīstamas kultūras un mediju personības, starp tām telekanāla “Doždj” ģenerālmenedžere Natālija Sindejeva un slavenais baletdejotājs Mihails Barišņikovs, kurš sociālajos tīklos raksta: “To vienkārši nav iespējams aptvert. Mākslinieks, ar kuru Krievijai vajadzētu lepoties, ir pazemots un apvainots. Bet, tā kā tas ir cilvēks, kurš pazīstams ar brīvības mīlestību un neatkarību, ne reizi vien uzstājies ar drosmīgiem politiskiem paziņojumiem, šīs pēkšņās represijas izskatās īpaši nelāgi. Esmu ļoti noraizējies par notikušo un ceru, ka Krievijas un pasaules sabiedrība iestāsies par vienu no visspilgtākajiem mūsdienu teātra darbiniekiem.”

Savukārt mediju menedžeris Andrejs Hodorčenkovs izteicies īsi un skaidri: “Atbalsts un laba vēlējumi dārgajiem Kirilam un “Gogoļa centram”. Jūsu skatītāji jūs bez kaujas neatdos.”

“Kratīšana dzīvoklī, neapšaubāmi, ir iebiedēšanas akcija. Ko meklē pie Serebreņņikova 0 melno kasi, ieroču krātuvi?! Turies, kiril!” – lakonisks ir arī Serebreņņikova kolēģis režisors Pāvels Bardins.

Savukārt Natālija Sindejeva citē paša Serebreņņikova intervijā teikto: “Lūk, šī pilnīgā ikviena cilvēka neaizsargātība mūsu laikos, – tas, man šķiet, arī ir kara simbols. Tāpēc man nav nekādu optimistisku vērtējumu. Vienkārši vajag palikt cilvēciski ļoti cieši saistītam ar kaut kādu sev tuvo cilvēku loku…”

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Nav dūmu bez uguns?Prasmīgās rokās ir uguns bez dūmiem.
    Iekšējais kašķis?Kādam liekas,ka tiek apdalīts?Un tie 35.miljoni kur radušies un pie kā”apmetušies”?
    Pasaule kā siera galva.Caurumu datu tvaikošanai pietiek.Kāds cenšas to izmantot.Vaininieks arī nav tālu jāmeklē – Putins…??

  2. Tādi vini te sabrauc.

  3. no savas tautas viedokļa cik saprotu viņš ir nodevējs

  4. umom rosiju neponjatj

  5. Grūti bija uzrakstīt pilsētu, kur tas notiek?

Draugiem Facebook Twitter Google+