Mobilā versija
Brīdinājums -1.8°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
11. augusts, 2015
Drukāt

Izmeklētāji: Notriektās Malaizijas lidmašīnas atlūzās atrastas “Buk” raķetes daļas

Foto - LETA/Ria  NovostiFoto - LETA/Ria Novosti

Virs Ukrainas austrumiem notriektās Malaizijas pasažieru lidmašīnas atlūzās atrastas Krievijā ražotas “Buk” raķetes daļas, otrdien paziņoja Nīderlandes izmeklētāji.

Starp izmeklētājiem nogādātajām lidmašīnas atlūzām atrastas vairākas detaļas, kas varētu būt zenītartilērijas kompleksa “Buk” raķetes daļas, teikts Nīderlandes prokuratūras paziņojumā.

Nīderlande ir uzņēmusies vadošo lomu katastrofas izmeklēšanā, upuru identificēšanā un vainīgo saukšanā pie atbildības.

Kā jau LETA ziņoja, pagājušā gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta

Malaizijas lidmašīna “Boing 777”, nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus, tostarp 193 Nīderlandes pilsoņus.

Rietumi un Kijeva uzskata, ka Malaizijas lidmašīnu notriekuši Krievijas apbruņotie teroristi, raidot raķeti no zenītartilērijas kompleksa “Buk”, kuru tiem piegādājusi Maskava.

Jau uzreiz pēc lidmašīnas notriekšanas Rietumu medijos izskanēja arī versijas, ka liktenīgo raķeti izšāvuši pašas Krievijas karavīri, kas atradušies Ukrainas teritorijā vai arī Krievijas teritorijā līdzās Ukrainas robežai.

Pievienot komentāru

Brisele varētu iesniegt Londonai līdz 60 miljardiem eiro lielu izstāšanās rēķinu (1)Lielbritānijai būs jāsamaksā liels rēķins, lai izstātos no Eiropas Savienības (ES), un sarunas par jaunajām attiecībām ar bloku var ilgt gadiem, otrdien
Draugiem Facebook Twitter Google+