×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
16. oktobris, 2014
Drukāt

Izmeklētājiem esot skaidrs skatījums par potenciālajiem aizdomās turamajiem Zolitūdes traģēdijā (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Sākti sagatavošanas darbi Zolitūdes traģēdijā sabrukušā veikala "Maxima" atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžai.

Izmeklētājiem ir skatījums par potenciālajām aizdomās turamajām personām Zolitūdes traģēdijā, šodien pēc tikšanās ar traģēdijā cietušajiem sacīja Valsts policijas Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Grišins.

Konkrētas aizdomās turamās personas vai to skaitu Grišins neatklāja.

Grišins sacīja, ka patlaban VP veiktie ekspertīžu rezultāti nav izpaužami, bet pirmstiesas izmeklēšana ir noslēguma stadijā. Tuvākajā laikā tiks juridiski noformēti veikto ekspertīžu dokumenti.

Vaicāts par lietas virzīšanu kriminālvajāšanai uz prokuratūru, Grišins skaidroja, ka tas tiks darīts “pēc kāda laika”, taču konkrētus termiņus, tostarp varbūtību, ka tas tiks izdarīts vēl šogad, Valsts policijas pārstāvis atturējās izpaust. Viņš skaidroja, ka nebūtu ētiski patlaban minēt iespējamo laika periodu.

Savukārt biedrības “Zolitūde 21.11” pārstāve Regīna Ločmele žurnālistiem pastāstīja, ka šodien sanāksmē pārrunātas likumdošanas izmaiņas un jaunu likumprojektu sagatavošana. Viņa norādīja, ka lielākais sanāksmes ieguvums ir divu problēmjautājumu atrisināšana, no kuriem viens ir par traģēdijā cietušā ugunsdzēsēja Alksandra Lāča tālākajām darba gaitām. Savukārt otrs jautājums ir par bojā gājušā ugunsdzēsēja Reinfelda dzīvesbiedres iespēju pretendēt uz pabalstu.

Jau ziņots, ka pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam “Maxima”, dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Valsts policija uzreiz pēc traģēdijas sāka kriminālprocesu.

Savukārt šovasar policija ir sākusi vēl vienu kriminālprocesu – saistībā ar darba drošības noteikumu pārkāpumiem uzņēmumā “Maxima Latvija”. Kriminālprocess sākts, jo tas ir vienīgais veids, kā pārbaudīt Valsts darba inspekcijā slēdzienā minētos faktus par darba drošības noteikumu pārkāpumiem sagruvušajā tirdzniecības objektā un izvērtēt, vai darba devējs saucams pie kriminālatbildības.
Pirms tam tika sākts vēl viens kriminālprocess, jo saistībā ar Zolitūdes traģēdiju policija atklāja viltotus ar būvniecību saistītus dokumentus, un vainīgais sodu jau saņēmis.

Policija arī šovasar veica divus izmeklēšanas eksperimentus sagruvušajā veikalā. 17.aprīlī pirmā eksperimenta rezultātā sagruvušā lielveikala jumta konstrukcijas neizturēja ūdens svara spiedienu un tā ietekmē pārlūza. Savukārt otrajā eksperimentā notika kontrolēta veikala jumta dedzināšana, jo 2011.gadā, būvējot lielveikalu, notika ugunsgrēks. Galvenais mērķis šim eksperimentam bija noteikt nestspēju visām konstrukcijām, kādas bija pirms ugunsgrēka un pēc ugunsgrēka.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Re&Re jauns valsts pasūtījums un kā parasti par daudz miljoniem. Kādi jautājumi ?! Advokātu izdevumi un dažas kompensācijas taču amatvīriem un pseidoceltniekiem arī fiksi jāsedz. Ziemassvētki arī tuvojas ,gribēsies visiem iesaistītajiem dividendītes un kukulīšus miljonos.

  2. Nu kaa var nesoliit? Taa izmekleesanas gaita zolituudes lietaa liecina, ka par visu jau samaksaats un rezultaata nebuus. Tikai nesaprotu kapeec veel valstij jaamaksaa milijoni par so teaatri, lai mulkotu tautu. Tad sniedziet cietusajiem pienaaciigu atbalstu un sakaartojiet tas buuvnieciibas lietas, lai maksimaali izsleegtu saadu gadiijumu atkaartosanos. Loti daudzi kriminaalaas izmekleesanas un tiesas procesi beidzaas bez rezultaata, kuru gaitaa cietusais nesanem nekaadu kompensaaciju un gandatiijumu, bet valsts nauda sim procesam tiek tereeta nesameeriigi, bet rezultaata nav. Tad varbuut so naudu valsts var novirziit cietusajam invaliditaates un citu kompensaaciju maksaasanai.

Draugiem Facebook Twitter Google+