×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.9°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
15. marts, 2017
Drukāt

Agris Liepiņš: Ļausim leģionāriem iet ikgadējā lūgšanu ceļā! (31)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Kādā intervijā bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube izteicās, ka lēmums nepretoties Staļina okupācijai 1940. gadā bija kļūda. Vēlāk represēto, bez tiesas meža malās nošauto, svešumā aizvesto un izsūtījumā mirušo skaits bija tik liels, ka upuru daudzums līdzinātos vai pat pārspētu kritušo karavīru skaitu pretošanās gadījumā. Par skaitļiem nespriedīšu, bet vienu zinu skaidri – latviešu puišu stāšanās leģionā bija ciešā sakarā ar nepretošanos 1940. gadā. Nevienam vīrietim nedrīkst liegt iespēju aizstāvēt savus tuvākos, nevienam tā nedrīkst nodarīt pāri!

Gan katra puiša dvēselē, gan tautas apziņā kopumā apjēga, ka briesmu brīdī tu neesi aizstāvējis savu sievu un bērnus, savu ģimeni un valsti, atstāj neizdzēšamas psiholoģiskas sekas. Ar šo gļēvulības un neizpildīta pienākuma sajūtu nākas nodzīvot visu atlikušo mūžu, tā nekur nepazūd. Izmisusī sirdsapziņa skrāpējas tevī un neļauj naktīs aizmigt. Politiķi var mēli līdz asinīm nodeldēt, stāstot, ka starptautiskā situācija bija bezcerīga un vismaz tika saglabāts tautas dzīvais spēks, nepretošanās gadījumā tautas dvēsele tiek salauzta uz ilgu laiku. Tādos brīžos ir puslīdz viena alga, kurš pasniedz atriebības ieroci, lai kaunu nomazgātu. Šodien pārmest tā laika jaunekļiem karošanu nepareizajā pusē ir vienkārši nekrietni. Padomju okupācijas pastrādātās zvērības bija vienīgā uzskatāmā mēraukla viņu neilgajā mūžā, vēlme nomazgāt apkaunojošo nepretošanās sajūtu kalpoja par vadzvaigzni. Leģionā stājās, lai, kara dubļus izbriduši, mājās atgrieztos ar tīru un baltu dvēseli, lai tādi – ar asinīm pazemojumu nomazgājuši, varētu iet pie Mātes Latvijas un lūgt viņai piedošanu. Kāpēc pārmest jaunajiem puišiem, ka viņi gribēja aizmēzt nepretošanās kaunu un ar ieročiem rokās izpirkt gļēvulības grēku? Varbūt te meklējama leģionāru izmisīgā, nāvei nolemtu karavīru neprāta drosme – apziņā, ka kaujas laukā viņi izpērk padošanās grēku? Šo izmisušo sirdsapziņas stīgu lieliski prata izmantot trešā reiha propagandas aparāts, aicinot leģionārus ķerties pie ieročiem. Un pat tad, skanot apdullinošam propagandas korim, ierunājās tautas veselais saprāts. Leģionāri teica – sabiedrotais varbūt nav tas labākais, bet ienaidnieks gan ir īstais!

Mūsdienu Latvijas politiķi jau atkal deldē mēles, stāstot par politkorektumu, par nestabilo politisko situāciju un provokāciju iespējamību. Par Krievijas neprognozējamo dabu un mums nevajadzīgo publicitāti, no kuras varam gudri izvairīties. Krievijai visi, kas pretojušies padomju zvērībām vai šodien izrāda pretestību Putina režīma tīkojumiem, ir fašisti un bandīti. Fašistu salašņas un banderovieši ir Ukrainā, fašisms paceļ galvu Latvijā, Krievijas Ārlietu ministrija sašutusi, ka Polijā godina tā dēvētos ar lāstu apkrautos karavīrus – Polijas pretkomunistiskās pagrīdes cīnītājus, kuri pēc Otrā pasaules kara beigām turpināja cīņu par Polijas valsts neatkarības atjaunošanu. Vieni fašisti visapkārt, laiks jau pierast pie Krievijas retorikas. Liksim vecos leģionārus mierā! Lai kāds bija viņu cīņas rezultāts, leģionāri bija izmisušas sirdsapziņas karavīri. Kaujas laukā vecie vīri savu pazemojumu nomazgāja, viņu sirdsapziņa ir tīra! Ļausim leģionāriem iet ikgadējā lūgšanu ceļā pie Mātes Latvijas, jo vienīgi Mātes Latvijas ziņā ir viņiem piedot. Paldies, leģionāri, ka jums bija sirdsapziņa!

Pievienot komentāru

Komentāri (31)

 1. Dievs nesataiīja fašizmu ne arī komonizmu .bet civēku galvas iesējas velna neieredzēšana starp tautām.es nebušu ne viena pusē,jo kas nogalinā civēku ir slepkava.labak paļaujaties uz dievu,un viņu želastību

 2. kreisais pussargs Atbildēt

  Lai tak viņi iet! Lai iet tur savā Lestenē, vai Litenē, vai vēl nezin kur. Bet kāds sakars vācu nacistu armijas Vaffen SS zaldātiem ar Brīvības pieminekli Rīgas centrā? Lai nestāsta, ka Volhovas frontē turot Ļeņingradas blokādi, viņi par Latviju cīnījās. Tie latviešu leģionāri ir līdzvainīgi Ļeņingradas bērnu un sieviešu bada nāvē.

  • Nevis Tavi senči, trolli, bet šie leģionāri un viņu ģimenes bija starp tiem, kas ziedoja, lai tiktu uzcelts Brīvības piemineklis. Tā kā ne jau tev vērtēt, kam iet pie tā! Domāju – tev un tavējiem tiešām tur nav ko darīt.

 3. Lai dzīvo leģionāri!

 4. kuas berni dveiciens svetkos Atbildēt

  sveiciens svetkos un lai tas jobenijs kucinskis dabu riga galu

 5. Bez Ādolfa Hitlera 1943.g. 10.februāra pavēles nebūtu ne Latviešu SS-brīvprātīgo leģiona, ne leģionāru.
  Kāds mākslinieks Agris arī fīreram “paldies” pateiks???

 6. No gajiena dalibniekiem labi, ja 0,1% ir leģionāri.

  • Starp citu 18 novembra svētku pasākumos nav NEVIENA no tiem, kuri piedalījās brīvības cīņās un Latvijas valsts dibināšanā. Varbūt tādēļ pārstāsim svinēt 18 novembri?!

 7. Viens milzīgs paldies Liepiņa k-gam par rakstu.Esmu 100% viņa atziņu piekritēja.Izlasīju M.Vanagas “Veļupes krastos”,lasu O.Freivalda”Lielā sāpju draudze”.Tās šausmas ko bija jāpiedzīvo Latvijai un latviešiem no PSRS okupantiem nav veselam saprātam apjēdzamas.Nav epitetu lai tās raksturotu.Zvērības nav īstais vārds,jo zvērs uzbrūk vajadzības- bada vai draudu dēļ,bet krievu okupantu karaspēks graizīja,šāva,kāra,acis dūra utt.bez iemesla – pilnīgi nevainīgiem cilvēkiem,pat bērniem un sirmgalvjiem.Un tas ārprāts Sibīrijas Gulagā un konc.nometnēs.Vācija mēģināja atvainoties ,izpirkt vainu,notika denacifikācija,Nirnberga.Krievija par visu to klusē.un + atdzimst Staļina kults.Pēc visa tā krievam pietiek necilvēcības vēl arvien tēlot nevainīgo un uzmest lūpu,ka še tiek nepamatoti apbižoti,nelaisti pie teikšanas ar savu? valodu un likumiem un tikumiem.Lai gan LV galvaspils. mērs IR OKUPANTU pēctecis,kurš iet 9.maijā pie dzeda betoniem ,kura līdzcilvēki okupēja LV ,nolikt vainagus.KAPĒC????Ja nebūtu viņi,būtu citi okupanti ar tādu pašu rezultātu !To ko viņi ir nodarījuši man un manai tautai,nevar piedot gadsimtos kā armēņi turkiem.
  Ja neļut leģionāriem iet pie pieminekļa tad tikai tad,kad nojauks to Pārdaugavas monstru.VIŅI MANI NAV ATBRĪVOJUŠI,bet vēl arvien okupējuši.Gods un slava leģionāriem !

  • Armēņu prasības pret turku genocīdu ir piemērs, kā latviešiem jāattiecas pret krustnešu pēctečiem – t.s. baltvāciešiem un kristīgo baznīcu.

   • Čomak,runa nav par burtisku vēstures gs.,bet par principu un to,ka nevar tādus nodarījumus piedot,vēl jo vairāk,ja tie nav nožēloti un lūgti piedot!

  • У меня тоже нет слов, чтобы ответить на бред этой ядовитой жабы. Вернее, их у меня полно, да только вот написать их здесь нельзя, к сожаления. Слышь, жаба ядовитая, свечку поставлю тебе, за упокой!

 8. Nacisti noslepkavoja Atbildēt

  Viskopā ap 100,000 Latvijas pilsońus no kuriem ap 80,000 bija Latvijas ēbreji. Vai tie vairs neskaitās? Vai tie arî nebija cilvēki? Kā var atbalstīt savas valsts bendes? Legionāri tādi nebija. Vińi cinijās un mira kā varońi bet varonība pati par sevi nav nekāds patriotisms. Legionu nelikumīgi radija Latvijas okupanti un legions bija mūsu okupantu radīts nāves aperāts latviešu …. ne vācu lielgabalgałai. Latviešiem bija tas gods mirt vāciešu vietā. Tādēł tik daudz tie dzelzs un citi krusti. Vāciešiem latviešu jaunie bauri bija vajadzīgi gan… kā veikli manipulējama lielgabalgała. Un kurš tad uzdrošinātos runāt pretī? Tas joprojām nav “patriotiski”!

 9. PALDIES Ojāram!

 10. Agri Liepiņ..lasu ,pārlasu …vēlreiz lasu . Vai to ir rakstījis ,tas pats Agris Liepiņš.. es šo rakstu izjūtu kā absolūtu laipošanu ..jebšu bailes , ka tik kaut kas nenotiek , ka tik ne tā .. Šobrid vērojams , ka dažāda veida ,,priesteri ,, un virspriesteri ,, meklē un popularizē tik tās smukās un glancētās vietas Latvijas vēsturē ..Latviešu Leģionārs ir tas pats , un ar to pašu ideju ,kas Brīvības cīņu karavīrs..Ja valstiski- variski novēršas no Leģionāra , tad par vairs runāt.Šodien jau vairs tā nav tik daudz kā sāpe , Bet jau ir cīņa par Brīvu un Neatkarīgu Latviju. Punkts .

 11. latviešu puišu stāšanās leģionā bija ciešā sakarā ar … nacistu okupācijas iestāžu varmācīgu rīcību.

  • Nekādas stāšanās leģionā nebija, puišus mobilizēja. Stājās Arāja komandā un vēlāk istrebiķeļos. Abu sugu idejiskie mantinieki šodien stumdās pie Brīvības pieminekļa.

 12. Provokacijam-NE! Atbildēt

  Kas organize provokacijas?Ta ir Rigas pils.dome,kura tisam organize provokacijas atlaujot visada veida cirkaciem vinlaicidi ar pieminas bridi aleties pie Brivibas pieminekla.

 13. Leģionāriem gods un slava! Tikai nebūsim strausi, te runa ir pavisam par ko citu. Atslēgas vārds ir “boļševisms”. Cik tas ļaunuma nodarījis latviešiem, cik pašiem krieviem un citām tautām, nav ne izmērāms, ne izstāstāms, nacisti nespēja ne mazu daļu no tā. Nacistus sakāva, bet boļševisma indīgās saknes zēla un plauka. Vēl tagad ņirdz ar brigmaņa & ģīmi. Bet pretošanās ļaunumam nav beigusies un nebeigsies nekad. Tas ir mūsu 16.marts.

 14. Es arī esmu dienējis ne Latvijas armijā, bet Padomju armijā. Un stipri vien nopietnos spēkos. Bet tādēļ es nenesu ziedus Brīvības piemineklim ne 23.februārī, ne 28.maijā. Manam tēvam (izgājis gan Volhovas ziemu, gan Groznijas filtrācijas lāģeri), tas viss vienkārši salauza dzīvi.

 15. Kā kremļa troļļi spamo !!!!
  Cits viltīgāk, cits atklātāk.
  Neparko netinās prom no tā “fašistu perēkļa”,
  kaut ar rungu dzītu, uz savu roģinu.
  Laikam taču apjēdz, ka pūķinam tad viņi būs
  “ņe geroj, a huj sobačāčij”.
  Pūķam ir nags uz deģenerātu piemeklēšanu ! 🙂 🙂

  • trolloskopijas vēsture Atbildēt

   Sovjeti bija jau pirmie vienlaikus gan kolonisti gan bēgļi, kuri veica rusifikacijas uzdevumu pie mums un pie viena personīgi izglābās arī no padomijā visos laikos plosošā bada, un tā joprojām “mocās” tepat.

 16. Žēl man to veco vīru,kuriem jādzird visi tie pārmetumi pie pieminekļa,ne jau viņi karu sāka,tāds bija laiks un Latvija vienmēr ir bijusi lielvaru redzes lokā.Prātīgāk jau būtu viņiem klusumā un mierā pieminēt savus kritušos biedrus Lestenē,tā man liekas.

 17. Rakstat, it kā kāds viņiem to taisītos aizliegt?!

 18. Austra Kartofels Atbildēt

  Kādi tur vairs leģionāri? Ja vēl daži dzīvi, diez vai viņi ies; ies visādas kuriozitātes kā Kalme un citi.

 19. Leģionāri un viņu piederīgie jau sen 16.martā tiekas Lestenē.

  • Leģionāriem jau ir pāri 90 gadiem. Jebkurš jaunāks, kas izliekas, ir vienkārši nelietis.

   Mums ir 11.novembris.

 20. Vai tik Jūs nēesit kaut ko sajaucis? Kāds apkaunojums leģionāriem bija jāuzpērk kara laukā? Arī Graubem šis tas nav skaidrs, bet lai jau viņš pats izpērk savu nezināšanu. Vai pasaulē kaut par mata tiesu kas mainītos, ja Latvijas armija būtu pretojusies sarkanajiem? M;es tikai varētu pie tiem upuriem, ko tauta nesusi, vel pielikt klāt pretošanās spēku un viņu ģimenes locekļu stāšanos troiku priekšā un tur lēmums jau tāpat ir skaidrs. Tāpēc nev smuki, ka tādi it kā gudri vīri musina tautas apziņu. Ar ko tad mēs varējām stāties pretī Krievijai? ar tiem pāris biplāniem, vai dažiem novecojušiem tankiem? Un kā tad igauņu un leišu prezidenti arī bija tik pat dumji kā Ulmanis? Vecie leģionāri tika iesaukti vācu dienestā un viņi centās izpildot vācu pavēles padomāt arī par Latviju. Un neko viņiem nevajadzēja nomazgāt, ne kaunu, ne negodu.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+