Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
19. februāris, 2015
Drukāt

Iznācis festivāla “Baltica 2015” dziesmu krājums

Aivara Liepiņa fotoAivara Liepiņa foto

Klājā nācis Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” Dziesmu krājums, kurā apkopotas 53 visu Latvijas vēsturisko novadu tautasdziesmas, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

LNKC sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika stāsta, ka krājuma izveidē piedalījušies folkloras kopu vadītāji no visas Latvijas, gan iesūtot melodijas, gan vētījot un atlasot populārākās un biežāk kopā dziedamās dziesmas.

“Novadu dziesmu pūra izdziedāšana būs viens no svarīgākajiem notikumiem dažādās festivāla “Baltica 2015″ situācijās. Tā ir iespēja izpausties mūsu dziedātpriekam un savstarpējai saskaņai. Šis tautasdziesmu krājums aicina saredzēt tautasdziesmu pašvērtību, to vienkāršo eleganci un pielietojamību, uzsvaru liekot uz katra cilvēka dziedātprieku, kā arī bagāta, daudzveidīga dziesmu pūra veidošanu,” stāsta Starptautiskā folkloras festivāla “Baltica 2015” mākslinieciskās koncepcijas autore, M.Phil. Māra Mellēna.

Dziesmas no krājuma būs iespēja izdziedāt kopā ar dziedātājiem no visas Latvijas “Baltica 2015” novadu sadziedāšanās pasākumā 17. jūlijā Rīgas kanāla malās pie Latvijas Nacionālās operas un 18. jūlijā Rēzeknē Festivāla parkā. Festivāla laikā krājumu varēs arī iegādāties.

Festivāls “Baltica” ir Baltijas tautām vai valstīm nozīmīgs notikums, kas demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību, un citas tautas kultūras vai mākslas izpausmes formas.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+