Kultūra
Literatūra

Iznācis Gunāra Tirzīša romāns “Livonijas saulriets”1

Notikumiem un vēsturiskām reālijām bagāts un aizraujošs stāsts par 15. gadsimta Livoniju, tās ikdienu, valstiskām problēmām un latviešu lomu – tāds ir nule klajā nākušais Gunāra Tirzīša romāns “Livonijas saulriets”, vēsta izdevniecība “Latvijas Mediji”.

Gunārs Tirzītis Livoniju atklājis caur ambicioza latviešu puiša Upmaļu Vara gaitām Voltera fon Pletenberga dienestā. Kas patiesi būtu varējis būt, kas ne? Pats autors saka: “…visu laiku aiz pleca jūti akadēmiska vēsturnieka elpu. Šķiet, viņš to vien gaida, lai varētu ironiski piezīmēt: šajā jautājumā jūs esat neprecīzs! Nu, labi. Lai arī neprecīzs, bet maniem tēliem ir vēlēšanās rīkoties tā – un ne citādi.”

Tolaiku notikumos lasītājiem ļaus iejusties arī Agra Liepiņa brīnišķīgās ilustrācijas.

Gunārs Tirzītis (1935) ir biologs, Dr. chem., strādājis Zinātņu akadēmijas Ķīmijas institūtā, Organiskās sintēzes institūtā, nodarbojies ar heterociklisko savienojumu sintēzi un antioksidantu īpašībām.

Saistītie raksti

Kopš 2007. gada ir emeritētais zinātnieks. G. Tirzītis ir vairāk nekā 100 zinātnisko publikāciju autors. Pirmais literārais publicējums grāmatā “Gustavs Vanags un organiskā ķīmija Latvijā” (2005). Pirmā grāmata Lata romānu sērijā “Kur mājvieta mana…” (2013). Brīvajā laikā Gunārs Tirzītis arī glezno.

Izdevniecības “Latvijas Mediji” grāmatas varat iegādāties šeit.

LA.lv