Kultūra
Teātris un kino

Iznācis “Homo novus” treileris – 30. gadu stils un Paula mūzika. Noskaties!0

Publicitātes foto

Pēc Anšlava Eglīša romāna “Homo novus” motīviem veidotā filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām 30. gadu beigu Rīgas mākslinieku dzīvē, tuvojas pirmizrādei.

“Homo novus” ir vērienīgs kinoprojekts, kurā piedalās teju viss Latvijas teātru zieds, atsevišķās epizodēs redzami sabiedrībā pazīstami cilvēki, tāpat filmas trumpis ir maestro Raimonda Paula iesaistīšanās filmas mūzikas tapšanā. Savukārt filmas producents Ivo Ceplevičs kārdina skatītājus ar krāšņiem interjeriem. Arī filmas varoņu apģērbi un auto būs ieturēti autentiskā vai stilizētā 30. gadu stilistikā.

Ir 1938. gads. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi…

Filmas pirmizrāde gaidāma 26. septembrī, bet, sākot no 28. septembra, to izrādīs kinoteātros visā Latvijā.

LA.lv