×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. novembris, 2012
Drukāt

Iznācis tematiskais žurnāls “Dārzkopja padomnieks 2013”

darzkpadomn_20123

Vēl rudens darbi nav aizmirsti, vēl varbūt raža nav kārtīgi nosvērta, bet jau iznākusi LA apgāda ikgadējā gadagrāmata “Dārzkopja padomnieks 2013”.

 

Bet tas ir normāli, lieliem darbiem, kas iet cauri sezonām, pārtraukumu nav, ir tikai spraigi posmi un ir atelpas brīži. Turklāt šajos atelpas laikos kāds labs padomnieks, iespējams, ir vēl vajadzīgāks, noderīgāks, nekā tad, ja nākamajā rītā agri jāceļas un jāiet vagā. Šajā nosacītās atpūtas laikā, kas zemes kopējiem, protams, ir vēls rudens un ziema, arī loģiskā domāšana, prāts labāk un aktīvāk darbojas nekā vasaras saulgriežu laikā. Un vēl – tagad var visu vērtēt ar lielāku laika atstatumu, lielākos mērogos, jo līdz īstajiem darbiem dārzā un laukā vēl varēs paspēt pārdomāt vairākus variantus.

Kā parasti, šis izdevums tiek adresēts gan mazu piemājas dārziņu īpašniekiem, gan arī lielākiem saimniekotājiem, kas daļu sava izaudzētā arī tirgo. Tas nozīmē, ka ieteikumi dažādu dārza kultūru audzēšanai sniegti gan mazām platībām, kad runa ir pirmām kārtām par kultūru daudzveidību, lai atrastu sev vislabāko, gan lielākām platībām, kur būs jāizmanto citi stādīšanas un kopšanas paņēmieni, kādreiz ņemot talkā arī augu aizsardzības līdzekļus.

Gadagrāmatā ir četras pamatnodaļas – augļkopība, dārzeņkopība, bioloģiskā dārzkopība un puķkopība. Lai arī šāds iedalījums ik gadu ir līdzīgs, raksti vienmēr top jauni, skar vai nu jaunas dārza kultūras, vai jaunus darba paņēmienus utt. Jaunajā izdevumā atsevišķi raksti veltīti aroniju un upeņu audzēšanai, netradicionāliem zemeņu kultivēšanas veidiem (arī ziemā, telpās), ziemas sīpoliem, krūma pupiņām, kāpostaugiem, baklažāniem, kolrābjiem, estragonam, dārzeņu dēstu audzēšanai, augsnes sagatavošanai rudenī, dārzeņu uzglabāšanai u.c. Bioloģiskās dārzkopības nodaļā galvenie raksti veltīti dārzeņu audzēšanai un trihodermīna lietošanai. Toties puķkopības nodaļā – flokšiem, anemonēm, astilbēm, monardām, laimiņiem, rozēm, kā arī visai daudziem viengadīgajiem krāšņumaugiem.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+