×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
27. februāris, 2014
Drukāt

Iznāk trim Rīgas medicīnas muzejiem veltītas pastmarkas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

28. februārī Latvijas Pasts muzeja sērijā izdos pastmarkas, kas veltītas Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam, Farmācijas muzejam un Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzejam, portālu LA.lv informēja Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja Komunikāciju un izdevumu nodaļas galvenais speciālists Artis Ērglis.

Atjaunojot personalizēto pastmarku dizainu, Latvijas Pasts izdod īpašu pirmo pastmarku sēriju. To veido sešas pastmarkas, no kurām trīs veltītas Latvijas mūsdienu aviācijai, bet trīs citas veltītas 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētā Rīgā izvietotajiem medicīnas muzejiem. Jauno pastmarku pirmās dienas zīmogošana 28. februārī risināsies Pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā, no plkst.7.30 līdz 19, savukārt pastmarku prezentācija notiks 28. februārī plkst. 10.30 Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā, Antonijas ielā 1.

Katras pastmarkas tirāža ir 40 000 eksemplāru. Pastmarku nominālvērtība ir 0,50, 0,78 un 0,85 eiro. Autors — mākslinieks Ģirts Grīva.

Muzejiem veltītās pastmarkas izceļ vēstures nozīmi Rīgas kā Eiropas 2014. gada kultūras galvaspilsētas kontekstā. Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejs ir ne tikai viens no apmeklētākajiem Rīgas muzejiem, bet arī viens no trim lielākajiem šīs nozares muzejiem pasaulē. Jaunās sērijas pastmarkas tāpat saistītas ar muzeja filiālēm: Farmācijas muzeju un Jēkaba Prīmaņa anatomijas muzeju.

Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzejam veltītajā pastmarkā attēlota 20. gs. 30. gadu operāciju zāles ekspozīcija, Farmācijas muzejam pastmarkā redzama alķīmiķa laboratorijas skats, bet Jēkaba Prīmaņa Anatomijas muzeja pastmarkā atveidots ģipša modelis cilvēka muskulatūras apmācībām, ko Anatomijas institūta vajadzībām 1924. gadā iegādājās muzeja dibinātājs profesors Gastons Bakmanis.

Pastmarku pirmās dienas aploksnē attēlots Farmācijas muzeja ieejas portāls, kas Vecrīgas arhitektūrā ievērojams kā vienīgais saglabājušais oriģinālais rokoko stila portāls un durvis.

Līdz ar Latvijas Pasta pastmarkām 28. februārī muzejs klajā laidīs jaunas muzeja atklātnes, kas iegādājamas muzeja kasē, kur būs pieejamas arī jaunās muzejam veltītās pastmarkas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+