×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. decembris, 2015
Drukāt

Iznāks Leonīda Brežņeva dienasgrāmatas trijos sējumos

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

Krievijas Federācijas valsts arhīvs sadarbībā ar Vācijas vēstures institūtu plāno nākamgad izdot PSRS vadītāja Leonīda Iļjiča Brežņeva (1906 – 1982) dienasgrāmatu apkopojumu trijos sējumos, vēsta Krievijas mediji.

PSRS kompartijas centrālkomitejas ģenerālsekretāra no 1966. līdz 1982. gadam pieraksti sākas ar 1944. gadu, ar Otrā pasaules kara laiku. Tie turpinās ar vērojumiem Ņikitas Hruščova varas gados, bet pārsvarā saistās ar laiku, kad viņš pats atradās pie valsts stūres.

Dienasgrāmatas tekstam būs pievienoti izsmeļoši komentāri, kas balstās Padomju Savienības stagnācijas gadu politiķa personīgo sekretāru liecībās.

Dienasgrāmatas atklāj, ka L.Brežņevs uz politiku, notikumiem un līdzgaitniekiem raudzījies diezgan vienkāršoti, viņa spriedumi raksturoti kā “taisnvirziena”. Toties ģenerālsekretārs labprāt, emocionāli un daudz aprakstījis dzīvi vasaras rezidencē Zavidovā, sadzīves ainas, medības, makšķerēšanu. Pārsvarā dienu ieraksti ir askētiski – “Stundu peldējos jūrā”, “Pabrokastoju”, “Tikos ar…” un nosaukts attiecīgās personas vārds.

L. Brežņevam nākamgad apritētu 110 gadi, un mūsdienu Krievijā sabiedriskās aptaujas viņu uzrāda kā pozitīvāk vērtēto no padomju līderiem, neskatoties uz to, ka par vecišķo politiķi, “četrkārtējo Padomju Savienības varoni” un viņa māniju sevi apbalvot daudziem ordeņiem karjeras beigās tika daudz vīpsnāts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+