×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

Iznākušas šajā gadsimtā pirmās Ģerboņu sērijas pastmarkas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Pasts (LP) izdevis kopš pagājušā gadsimta 90. gadiem pirmās pastmarkas ar Latvijas valsts un galvaspilsētas Rīgas ģerboņu attēliem, turklāt tās ir pirmās pastmarkas ar eiro nominālvērtību standarta pastmarku sērijā “Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi”, LA.lv uzzināja uzņēmumā.

Pastmarku pirmās dienas zīmogošana notiks 2015.gada 30.janvārī no plkst.7.30 līdz 19 pasta centrā Sakta, Brīvības bulvārī 32, Rīgā.

Trīs jaunās pastmarkas būs pirmās eiro nominālvērtības pastmarkas standarta sērijā Latvijas novadu un pilsētu ģerboņi, kas pamatā orientēta uz dažādas vērtības sūtījuma apmaksas zīmju nodrošināšanu. Katrai no jaunajām pastmarkām ir atšķirīga nominālvērtība: pastmarkai ar Rīgas ģerboni – 1 eiro, pastmarkai ar Latvijas valsts ģerboni sudraba krāsas ietvarā – 2 eiro un pastmarkai ar Latvijas valsts ģerboni zelta krāsas ietvarā – 5 eiro.

Rīgas ģerboņa pastmarkas tirāža sasniedz 500 000 eksemplāru, bet abas valsts ģerboņa pastmarkas izdotas 100 000 eksemplāru tirāžā katra. Īpašā pirmās dienas aploksne izdota 1500 eksemplāru tirāžā.

Pastmarku un aploksnes dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva.

Pastmarkas ar Latvijas un Rīgas ģerboņu attēliem Latvijas Pasts iepriekšējo reizi izdeva 20 .gadsimta 90. gados īsi pēc Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanas: pastmarkas ar Latvijas Republikas valsts ģerboni sudraba un zelta ierāmējumā izdotas 1991. gada 19. oktobrī, un šo pastmarku tirāža bija 100 000 eksemplāru katrai, savukārt Rīgas ģerbonis attēlots 1994. gada 21. decembrī emitētajā pastmarkā, kuras tirāža sasniedza divus miljonus eksemplāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+